Beykoz Kaymakamı şehit ailelerini ağırladı

  • 0
  • 1881
Beykoz Kaymakamı şehit ailelerini ağırladı
Beykoz Kaymakamı şehit ailelerini ağırladı
Beykoz Kaymakamı şehit ailelerini ağırladı
Beykoz Kaymakamı şehit ailelerini ağırladı
Beykoz Kaymakamı şehit ailelerini ağırladı
Beykoz Kaymakamı şehit ailelerini ağırladı

Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Beykoz’daki şehit aileleri ve gazileri iftar sofrasında ağırladı.

Kavacık Millet Sofrasında gerçekleşen iftar yemeğine, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Barış Duman, İlçe emniyet Müdürü Hakan Öztürk, Beykoz Müftüsü Muhammed Likoğlu, Boğaz Komutanı Tuğamiral Eren Günay ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören de katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, 1998 yılında Bingöl’de şehit düşen Piyade Onbaşı İrfan Kılıç’ın babası Muzaffer Kılıç şehit ailelerini temsilen bir konuşma yaptı.

Şehit aileleri adına Muzaffer Kılıç konuştu

Konuşmasında, “vatan, millet, bayrak ve bir mukaddesat uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin yakınlarını saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullanan Muzaffer Kılıç, “bu mübarek ayda bu güzel mekânda bizleri bir araya getiren Beykoz Kaymakamımız Sayın Faik Oktay Sözer’e tüm şehit aileleri adına şükranlarımı sunuyorum. Yüce Allah şu mübarek ayda yapacağımızı hayır, hasenatımızı kabul buyursun” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

Konuşmasına Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer’e teşekkür ederek başlayan Başkan Murat Aydın, ramazanın duaların kabul olduğu ay olduğunu söyledi.

Duasının, öbür âlemde şehitlerle beraber olmak olduğunu söyleyen Murat Aydın, “Rabbim ülkemizi korusun, Rabbim milletimizi korusun, tüm mazlum halkları korusun. Yine niyazımız duamız, ay yıldızlı bayrağımız, bu güzel ülkenin üzerinde inşallah kıyamete kadar dalgalanmaya devam etsin.” ifadelerini kullandı.

Başkan Aydın, “Ben şehit yakınlarımızı saygıyla muhabbetle, hürmetle selamlıyorum. Sağlıklı bir şekilde birlikte bayrama kavuşmak temennisiyle hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.

Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer

Beykoz’a gelir gelmez çok kıymetli addettiği şehit aileleri ve gazileri ziyaret ettiğini ifade eden Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer, gidemediği ailelere de en kısa sürede gideceğini söyledi.

Şehit aileleri ve gazilerin devlet olarak her zaman yanlarında olduklarını, bu güne kadar hep destek verdiklerini ve bundan sonra da emirlerinde olmaktan şeref duyacaklarını söyleyen Kaymakam Sözer, “bundan sonra başta kaymakamlık olmak üzere, yerel yönetimler ve tüm kamu kurumlarıyla onlara hizmet etmeye devam edeceğiz. Katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Sözer şehir yakınlarının çocuklarına yakın ilgi gösterdi.

İftar programı Beykoz Müftüsü Muhammed Likoğlu’nun, şehit ve gazileri için yapmış olduğu duayla tamamlandı.

Haber Merkezi

Beykoz Gençlik ve Spor Vakfı
Önceki Beykoz Gençlik ve Spor Vakfı
Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Sonraki Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti