Beykoz Kaymakamı otizmli gençleri unutmadı

  • 05.10.2020 17:26
  • Güncelleme: 05.10.2020 17:27
  • Okunma: 5529 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Otistik Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği'nin Kavacık'taki merkezini ziyaret etti.
Beykoz Kaymakamı otizmli gençleri unutmadı

Göreve gelmesinin ardından Beykoz'un birçok kesimiyle diyalog kuran Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, kendisine daha önce hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Beykoz Otistik Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti.

Yaklaşık 45 dakika süren ziyarette Kaymakam Çiçekli'yi, Dernek Başkanı Bülent Taştan ile bazı aileler karşıladı.

Derneğin hedefleri, hali hazırda sürdürdüğü çalışma ve projelerinin yanı sıra Beykoz'daki otizmli çocukların durumuyla ilgili de bilgi alan Esengül Korkmaz Çiçekli, otizmli bireylerin de hayata dahil edilmesi gerektiği düşüncesini dile getirdi.

Dernek Başkanı Bülent Taştan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ilçede devletin temsilcisi olarak Kaymakam Çiçekli'yi dernek merkezinde ağırlayarak çalışmalarına ilişkin bilgi verdiklerini ve özellikle pandemi döneminde otizmli çocukların daha çok sıkıntı çektiklerini kaydetti.

Ziyarete ilişkin Beykoz Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Kaymakam Çiçekli'nin iade-i ziyaret gerçekleştirdiği kaydedilerek, "Otizm eksiklik değil, farklılıktır. Otizmin farkındayız ve onların yanındayız." mesajı verildi.

Kaymakam Çiçekli'nin ilçede faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaretlerinin devam edeceği bilgisi verildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz