Eğitim

Beykoz Kaymakamı'nın biyoloji aşkı

Beykoz Kaymakamı'nın biyoloji aşkı
23.10.2015 12:28
| | |
9143

Video galeri

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, ilçede gittiği her yere neşe ve heyecan götürüyor.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, ilçede gittiği her yere neşe ve heyecan götürüyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ile birlikte Beykoz'daki okulları dolaşan Kaymakam Ahmet Katırcı, hem okulların fiziki şartları hem de eğitim durumu hakkında bilgi alıyor. Beykoz Çavuşbaşı Çok Programlı Anadolu Lisesi ile hemen yanında olan Çavuşbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret eden Kaymakam Katırcı, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Son derece neşeli bir şekilde öğretmen ve öğrencileri kucaklayan Ahmet Katırcı, bir derste İngilizce eğitimi verildiğini öğrenince, dil bilmenin önemine işaret etti. Laboratuvarda çalışan bir öğretmenle de selamlaşan Kaymakam Katırcı, bu sırada, lise yıllarında en sevdiği derslerin Kimya ve Biyoloji olduğunu belirtti. Beykoz Kaymakamı ayrıca, üzerinden üniversiteyle birlikte uzun yıllar geçmesine rağmen tüm öğretmenlerini adıyla hatırlayabildi. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'yı Dost Beykoz takip etti...

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, geçtiğimiz haftalarda başlayan 2015-2016 Eğitim ve Öğretim dönemi dolayısıyla ilçedeki okulları ziyaret ediyor. Şimdiye değin çok sayıda okul ziyareti gerçekleştiren Kaymakam Ahmet Katırcı'nın bu kez adresi Çavuşbaşı'ndaki Çok Programlı Anadolu Lisesi ve hemen yanındaki Anadolu İmam Hatip Lisesi'ydi. Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne gelerek ziyaretine başlayan Katırcı'yı Müdire Nuray Özkan odasında ağırladı. Geçtiğimiz hafta Dost Beykoz'un özel olarak haberleştirdiği Beykoz Mesleki Eğitim Merkezi’nin Müdürü Abdullah Aygün'ün de yer aldığı toplantıda, okulun öğretmenleri de hazır bulundu.

‘Kaymakam Ahmet Katırcı, öğrencilerin yanı sıra okul inşaatında çalışan işçilerle de güleryüzlü ve esprili bir sohbet gerçekleştirdi’

Müdire Nuray Özkan'ın odasındaki sohbet sonrası, Çavuşbaşı Çok Programlı Anadolu Lisesi'ni gezmeye başlayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, özellikle bağışçıların okula kazandırdıklarını ilgiyle izledi. Konferans Salonu, kitap okuma salonu, laboratuvar gibi odaları tek tek gezen Kaymakam Katırcı, bu sırada çok amaçlı salonun inşaatında çalışan işçilerle de sohbet etti. Hiç kimseden güler yüzünü esirgemeyen Beykoz Kaymakamı, inşaatta çalışan ustalara kolaylıklar diledi ve esprili konuşmalar yaparak, işçileri de motive etti.

Çavuşbaşı Çok Programlı Anadolu Lisesi'nden ayrıldıktan sonra hemen yanında bulunan Çavuşbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne gelen Kaymakam Ahmet Katırcı'yı bu sırada Okul Müdürü Muharrem Atıcı karşıladı. Birlikte sınıfları da dolaşan ikili, bu sırada öğrencilerle sohbet de etti. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, bir dersin İngilizce olduğunu öğrendiğinde, lisede öğrenim gördüğü öğretmenin adını anımsadı. "İngilizce'de İhsan Yüksek ve Nurhan Yüksek'in bizim üzerimizde emekleri çoktur" diyen Kaymakam Katırcı, dil bilmenin önemini vurguladı. Üniversite ile birlikte Kaymakamlıkla birlikte üzerinden çok uzun yıllar geçmesine rağmen, ortaokul ve lise öğretmenlerin adını ezberinde tutan Kaymakam Katırcı, daha önce de Çavuşbaşı ÇPAL'de Biyoloji ve Kimya öğretmenleri Ümmü Gülsüm ile Gonca Varol'u anımsamıştı.

‘Ahmet Katırcı’nın okul ziyaretleri, gün boyu devam etti’

Okulların koridorlarında nöbet tutan öğrencilerle selamlaşan, proje hazırlayan öğrencileri kucaklayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, kendisini görmek isteyen iki minik öğrenciyi de kırmadı. "Resim çektirebilir miyiz Kaymakam Amca?" diyen çocukları geri çevirmeyen Ahmet Katırcı, minik yavruları, kendi çocuklarını kucaklar gibi kucakladı. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın Çavuşbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden sonra, hemen yanında olan Çavuşbaşı Anadolu Lisesi'yle ziyaretlerine gün boyu devam ettiği öğrenildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kaymakam, Ahmet Katırcı, Zİyaret, Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi, Kazım Bozbay

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"