Beykoz Kaymakamı muhtarlara başkanlık etti

  • 0
  • 8705
Beykoz Kaymakamı muhtarlara başkanlık etti
Beykoz Kaymakamı muhtarlara başkanlık etti
Beykoz Kaymakamı muhtarlara başkanlık etti
Beykoz Kaymakamı muhtarlara başkanlık etti
Beykoz Kaymakamı muhtarlara başkanlık etti
Beykoz Kaymakamı muhtarlara başkanlık etti
Beykoz Kaymakamı muhtarlara başkanlık etti

Beykoz'un en ufak bir sorununa bile kayıtsız kalmayan muhtarlar, her ay Kaymakam Ahmet Katırcı Başkanlığında rutin olarak toplanıyor.

Beykoz Kaymakamlığı'nın rutin olarak gerçekleştirdiği aylık Muhtarlar toplantısı Hükümet Konağı'ndaki toplantı salonunda Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın Başkanlığında yapıldı.

Beykoz Vergi Dairesi’nin, uzun uğraşlar sonucunda muhtemelen 15 gün içinde şube olarak açılacağının kaydedildiği toplantıda, Vergi Dairesi Şubesi'nin Mal Müdürlüğü binasında olacağı işaret edildi.

Toplantıya katılan İGDAŞ 187 Acil Hattı Bölge Şefi Metin Erdem Çöpoğlu, bölgede yaşanan çalışmalara yönelik muhtarlara bilgilendirmede bulundu.

İGDAŞ Yetkilisi Metin Erdem Çöpoğlu konuşmasında, bölgedeki tüm 187 İGDAŞ İhbar Hattını ekibiyle birlikte değerlendirdiğini ve çözüme kavuşturmaya gayret ettiklerini belirterek, bölgeye daha iyi hizmet verebilmek için muhtarlarla koordineli olarak çalışma arzusunda olduklarını kaydetti.

Doğalgaz kullanımının önemime vurgu yapan Çöpoğlu, mahallelerde kurumsal anlamda yapılan altyapı çalışmalarında kurumların birbirlerine bilgi vererek çalışmasının, hizmetlerin kesintiye uğramadan devam etmesine olumlu katkısı olacağını dile getirdi.  

Toplantının devamında, mahalle muhtarları bölgelerinde yaşanan sorunları sözlü ve yazılı olarak  Beykoz Kaymakamlığı'nın ilgili birimlerine iletti.

Toplantı süresince olabildiğince muhtarların sorunlarına anlatmalarına olanak sağlayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, zaman zaman notlar alarak, zaman zamanda sorunlara yönelik ilgili birimleri uyardı.

Beykoz bürokrasinin el birliği ile bölgenin sorunlarının çözümüne yönelik çaba sarf ettiğini, bu birlik beraberliğin hizmetin üretilmesinde olumlu katkıları olduğunu söyleyen Kaymakam Katırcı, sorunların mutlaka yazılı olarak iletilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, halkın ihtiyaçlarına yönelik yapmış oldukları tespitleri ilgili makamlara ilettiklerini ve sorunlarına çözümüne yönelik, muhtarlar olarak aracılık etmeye çalıştıklarını belirtti.

Beykoz Vergi Dairesi Şubesi

Beykoz Vergi Dairesi’nin ilçemizden Ümraniye’ye taşınmasıyla ilgili, ilçede yaşanan olumsuzlukları, yönetim kurulu ile birlikte rapor haline getirerek, İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Bekir Bayraktar’a sunmasının ardından Vergi Dairesi Şubesi olarak da olsa kurumun geri dönmesini sağladıklarını belirten Kolcu, Beykoz Vergi Dairesi’nin tekrar geri şube olarak gelmesinde büyük çaba gösteren yönetim kurulu üyeleri ve 45 imza sahibi muhtara tebriklerini ileterek teşekkür etti.

Hüsnü Kolcu, vergi dairesi sıkıntısının, kendisine iletildikten sonra kendilerinin yanında olduğunu ve sürece destek verdiğini söylediği Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'ya da teşekkür etti.

Toplantıda ayrıca, hac yolculuğuna çıkan Çavuşbaşı Çengeldere Muhtarı Şaban Öztürk, muhtar arkadaşlarının ve diğer bürokratlardan kutsal yolculuk nedeniyle kendisine haklarını helal etmelerini istedi.

Haber Merkezi

Muhabbet kelimesini bilir misiniz?
Önceki Muhabbet kelimesini bilir misiniz?
Beykoz'un öğretmeni kutlamalarda kriz geçirip öldü
Sonraki Beykoz'un öğretmeni kutlamalarda kriz geçirip öldü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz