Son Dakika

Kaymakam Çiçekli Beykoz Kulüpler Birliğini ağırladı

  • 0
  • 5885
Kaymakam Çiçekli Beykoz Kulüpler Birliğini ağırladı
Kaymakam Çiçekli Beykoz Kulüpler Birliğini ağırladı
Kaymakam Çiçekli Beykoz Kulüpler Birliğini ağırladı

Kısa süre önce görevine başlayan Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’ye spor camiası hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Beykoz Kaymakamlığı Toplantı Odasında konuklarını gayet samimi ve sıcak bir ortamda ağırlayan Bayan Çiçekli, Beykoz spor kulüpleri hakkında yöneticilerden bilgi aldı.

Beykoz Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra, bazı kulüp yöneticileri de ziyarette yer alan isimler arasındaydı.

Katılımcıların kendilerini tek, tek tanıttıkları ziyarette, Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir, Beykoz’da bulunan spor kulüpleri hakkında bilgi aktarımda bulundu. Yeni Kaymakama hayırlı olsun dileklerini ileten Özdemir, ziyareti Beykoz Kulüpleri adına gerçekleştirdiklerini ifade ederek, ‘Beykoz’a hoşgeldiniz’ dedi.

Beykoz’da bu kadar spor kulübü olması sevindirici

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, spor kulüp sayılarının çok olmasının ilçedeki spor yapanlarının sayısında önemli bir etkisi olacağını söylerken, “daha önce görev yaptığım Sakarya’da spor alanlarının az olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki orada İmar olmasına karşın spor alanı yapacak imkanlar yoktu. Beykoz’da bu kadar spor kulübü olması sevindirici” dedi.

Kaymakam Çiçekli, Sakarya’daki görevi esnasında sportif anlamda iz bırakmış, milli olmuş, şampiyonluklar yaşamış isimlerin cadde ve sokaklara isimleri verilerek onurlandırıldığını söylerken, bu anlamda Beykoz’da da bunun örneklerinin olup olmadığını öğrenmek istedi. Katılımcılar Kelle İbrahim, Ahmet Mithat Efendi ve diğer örnekleri söyleyerek Beykoz’da da bu anlamda çalışmaların yapıldığını başarılı, tanınmış spor dünyasından isimlerin cadde ve sokaklara isimlerinin verildiğini söyledi.

Beykoz’dan değişik branşlarda birçok başarılı, milli sporcunun çıktığı da Çiçekli’ye aktarıldı.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir 27 tanesi futbol branşında olmak üzere 42 Spor Kulübünün faaliyette olduğunu söylediği ziyarette, bunlar içinde Cumhuriyet öncesinde kurulu bulunan Beykoz Spor Kulübü ve Anadoluhisarı Spor Kulüplerinin Türk Sporunun Asırlık Çınarları arasında dahil olduğunu ifade etti.

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, ilçenin en eski kulübü olduklarını belirten ve kuruluşlarını kısaca açıkladıktan sonra, “Beykoz Spor Kulübü Derneği olarak değişik branşlarda mücadele ederken, futbol kategorisinde ise Beykoz 1908 olarak liglere katılım sağlamaktayız. Üç büyüklerin ardından liglerde en fazla mücadeleye çıkan takımız. Beykoz Spor Kulübümüz Türkiye’de ilklerin takımı olarak bilinmekte. Basketbol Liglerinin ilk şampiyon takımı, Avrupa Şampiyonasında Tekvando dalında ülkemize ilk madalyayı kazandıran isim kulübümüzden çıkmıştır. Daha birçok ilkleri kulübümüz olarak yaşamaktan mutluyuz. Futbol takımında önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Ligde mücadele edeceğiz 3. Lige çıkma hedefimiz var” dedi.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’nin “maçlarınıza çok taraftar geliyor mu?” sorusu üzerinde Amatör Ligde oynarken bile 5-10 bin taraftarımız var, sizi oynayacağımız maçlarda ağırlamak istiyoruz. Kulübümüz hakkında ayrıntılı bilgi ve beklentilerimizi daha sonraki bir görüşmemizde sizlere aktarmak isteriz ” dedi.

Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun

Çubukluspor Başkanı Coşkun Tosun ise öncelikle hoş geldiniz dileğinde bulunduktan sonra, kulübü hakkında bilgi verirken, “600-650 sporcu ile sportif anlamda bir hizmet verme gayretindeyiz. Geçmişimizde U17 Yaş Futbol Türkiye Şampiyonluğumuz bulunmakta.” dedi.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli görüş beyanlarının arasında yaptığı değerlendirmede, “Spora önem verilmezi gerektiği düşüncesinde olanlardanım. Çocuk ve gençlerimiz maalesef İnternet sitelerinin esiri olmuş durumda. Bu anlamda onları buralardan kurtarabilmek için Spor Kulüplerine de büyük görev ve sorumluluklar düştüğü kanaatindeyim. Bu anlamda ilçede bulunan spor kulüplerimize elimizden gelen tüm imkanları seferber etme düşüncesinde olacağım” dedi.

Soğuksu Spor Kulübü Başkanı Muammer Aydınoğlu

Soğuksuspor Mahallesi Muhtarı ve Soğuksuspor Kulübü Başkanı Muammer Aydınoğlu ise Kulüp binasında hanımlara yönelik Fitness Salonlarının da olduğunu belirtirken, “Eylül ayında açılacak olan Gençlik Merkezimiz hizmete girdiğinde bu anlamda daha güzel, yepyeni bir salona, 650 metre karelik bir alanda kavuşulacak” dedi.

Konu hassas bakanlığı ilgilendiriyor

Değişik konuların sınırlı bir zaman diliminde konuşulduğu ziyarette Spor Kulüp temsilcileri konuyu bir ara halı sahaların açılması yönünde bir talepte bulunurken, “görev yaptığım Sakarya’daki ilçemde de halı sahalar kapatılmıştı. Açılması yönünde birçok talep bana gelmişti. Konu oldukça hassas. Bakanlıkları ilgilendiren kısımları bulunmakta” dedi.

Ziyaretin sonrasında Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir, yeni Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’ye beraberinde getirdikleri bir buket çiçeği takdim edip başarı dileklerini yineleri. Kaymakam Çiçekli konuklarını Kaymakamlık girişine kadar uğurlarken, hep birlikte yapılan fotoğraf çekimi sonrasında ziyaret sona erdi.

Spor Servisi

İhtiyaç sahiplerine Beykoz Kart uygulaması başladı
Önceki İhtiyaç sahiplerine Beykoz Kart uygulaması başladı
Beykoz STK çalışma grupları
Sonraki Beykoz STK çalışma grupları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz