Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’dan son çağrı

  • 0
  • 12659

Hafta sonunu evinde geçiren Beykoz halkı, sokağa çıkmama konusunda ilk günlerde tereddütlüydü.

Özellikle yaşlıların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sokağa çıkma gereksinimi duyması tartışılmış, hemen ardından 65 yaş üstü insanlarımızın sokağa çıkması yasaklanmış ve ardından Beykoz Vefa İletişim Vakfı kurulmuş ve kimsesi olmayan yaşlılarımız için hemen harekete geçmişti.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, yine bir mesaj yayınlayarak özellikle yaşlılarımızın sokağa çıkmamasını, ihtiyaçlarının Beykoz Vefa İletişim Vakfı tarafından karşılanacağını hatırlattı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı mesajında şöyle dedi:  

Kıymetli Beykozlu Kardeşim,

Dünya Sağlık Örgütü’nün Pandemi olarak nitelendirdiği, büyük bir salgın hastalıkla karşı karşıyayız.
İnsandan insana bulaşan bu hastalıkla mücadelede, kalabalık ortamlarda bulunmamak en etkili yöntemdir. Salgının daha fazla yayılmasını önlemek için hayati öneme sahip olmayan işlerimiz hariç, evlerimizden çıkmamamızda büyük önem taşımaktadır.

LÜTFEN BU SÜREÇTE EVLERİMİZDEN ÇIKMAYALIM

65 yaşın üzerinde olan vatandaşlarımızın, sokağa çıkmaları ikinci bir emre kadar yasaklanmıştır. Evde kalan 65 yaşının üzerinde olan veya kronik rahatsızlığı bulunan, bakacak kimsesi olmayan vatandaşlarımızın, ihtiyaçlarını karşılamak için Kaymakamlığımız bünyesinde, Belediyemiz ile kamu kurum ve kuruluşlarımızın katılımı ile

“Beykoz Vefa İletişim Merkezi” oluşturulmuş, sivil toplum kuruluşlarımızın, muhtarlarımızın, imamlarımızın, öğretmenlerimizin ve gönüllülerimizin desteği ile çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Bu zor günleri birlikte aşacağız...

#EVDEKALBEYKOZ
#EVDEKALTÜRKİYE

Beykoz hafta sonunu sakin geçirdi
Önceki Beykoz hafta sonunu sakin geçirdi
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz