Beykoz Kavacık Yaşam Merkezinde ödül töreni

  • 0
  • 4953
Beykoz Kavacık Yaşam Merkezinde ödül töreni

Beykoz Belediyesi düzenlemiş olduğu 5. Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere 10 Aralık 2023 Pazar günü düzenlenecek olan programla ödülleri teslim edilecek.

Beykoz’un binlerce yıllık doğa, tarih ve kültür mirası ile renkli sosyal ve ekonomik yaşamını bir birinden güzel karelerle geleceğe aktaracak “Beykoz Belediyesi 5. Fotoğraf Yarışması” nda ödüller sahiplerine kavuşuyor.  

Beykoz Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Vakfı (TFV) işbirliğiyle 194 bin 500 TL ile ödüllü olarak açılan yarışmaya amatör ve profesyonel 391 fotoğrafçı, 3 bin 180 eser gönderdi.

Zengin doğa, tarih ve kültür varlığıyla İstanbul’un çekim merkezi olan ilçenin tanıtımı ve kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan yarışmayla fotoğraf sanatının desteklenmesi de hedeflendi.

4 kategoride açılan yarışmanın “Foto Öykü” Kategorisi’ndeki birinciliği Yücel Çetin, ikinciliği Volkan Karagülleoğlu, üçüncülüğü ise Nurten Öztürk kazandı. “Serbest” Kategori’de birinci Serdar Aydın, ikinci İsmet Danyeli, üçüncü ise Sezai Özaltın oldu.

Kurgu Kategorisi’nde Serdar Keskin birinci, Mustafa İpek ikinci, Aytül Pirci üçüncü seçildi. “Dron” kategorisinde ilk üç derecede sırasıyla Nuri Çoban, Nurettin Boydak, Volkan Karagülle yer aldı.   

Beykoz’u en iyi anlatan ve tanıtan fotoğraf karelerinin sahipleri, 10 Aralık 2023 Pazar günü, saat:18.30’da Kavacık Yaşam Merkezi’nde düzenlenecek törenle ödüllerine kavuşacak.

“Le Trio Jeurban” Müzik Ziyafeti Sunacak

Tören öncesinde ödül kazanan ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflardan oluşan “Beykoz Belediyesi 5. Fotoğraf Yarışması Sergisi”nin açılışı yapılacak.

Yarışmanın ödülleri, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Türkiye Fotoğraf Vakfı yetkilileri ile fotoğraf ustalarının yer aldığı seçici kurul üyeleri tarafından takdim edilecek. 

Ödüllerin verilmesinin ardından Filistin Müziği’ni dünyaya tanıtan ünlü ud üçlüsü “Le Trio Jeurban” Grubu konser verecek.

PROGRAM:

TARİH: 10 Aralık 2023 Pazar

YER: Kavacık Yaşam Merkezi

SAAT: 18.30

Haber Merkezi

İshaklıspor rakibini Beykoz’dan üzgün gönderdi
Önceki İshaklıspor rakibini Beykoz’dan üzgün gönderdi
Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Sonraki Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı