Beykoz Kavacık trafiğinde Bayramoğlu eziyeti

  • 20.11.2016 20:40
  • Güncelleme: 20.11.2016 20:43
  • Okunma: 14025 kez
  • Yorum: 9
Uzun süredir Kavacık Kavşağı’nın yapımının bitmesiyle trafik sorunun çözüleceğini düşünen Beykozlulular Kavacık’ta bu kez farklı bir trafik sorunu yaşıyor.
Beykoz Kavacık trafiğinde Bayramoğlu eziyeti

Beykoz’un birçok bölgesinde şehir içlerinde bulunan marketlerin trafiği tıkamasından yakınan vatandaşlar Kavacık’ta bu sorunun farklı bir sürümü ile başa çıkmaya çalışıyor.

Özellikle Çavuşbaşı güzergahından Kavacık yönüne ve yine bunun aksi istikameti üzerinde bulunan restaurant ve lokantalar Kavacık’taki trafiği çekilmez hale getiriyor. O güzergahta yaşanan trafik çilesi Kavacık’ın bütününü kapsamı altına alırken, özellikle hafta sonları söz konusu lokantalar arasında bulunan Bayramoğlu Döner’in önünde park eden araçlar yüzünden sürekli tartışma yaşanıyor.

Bayramoğlu Döner’in hemen önünde bulunan tali yoldan gerek, Kavacık, gerekse Çavuşbaşı yönüne dönmek isteyen araçlar, lokanta önünde park eden araçlar yüzünden dönüş yapamayınca trafijk kilitleniyor. Trafiğin kilitlenmesiyle gerginleşen vatandaşlar arasında sürekli tartışmalar yaşanırken, küçük çaplı kazalarda meydana geliyor.

Beykoz trafik ekipleri ve zabıtalar ne yapıyor?

Özellikle hafta sonu yaşanan bu çile insanların saatlerini yollarda geçirmesine neden olurken, hemen aynı cadde üzerinde bulunan bankaların ATM’lerinden para çekmek isteyen vatandaşların araçları çekicilerle çekiliyor. Hal böyleyken, yemek yemek için yola araçlarını park edip saatlerce trafiğin akışını engelleyen araçlara neden müdahale edilmediği ise tartışılıyor.

Diğer yandan Beykoz Belediyesi Trafik zabıtalarının ise hiçbir şekilde yaşanan duruma müdahale etmemesi de çifte standart olarak yorumlanıyor.

Uzun süredir yaşanan bu sorunun Beykoz Belediye Meclisi’nde gündeme getirildiği ve söz konusu işletmenin sahibine yakın bazı meclis üyeleri tarafından müdahale edilmesine izin verilmediği dile getirilirken, hemen Bayramoğlu dönerin yanında bulunan Beykoz Belediyesi’ne ait otoparkı da kullandığı söylenen Bayramoğlu dönerin bu duyarsızlığı Beykozlulara hafta sonunu zehir ediyor…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Bayramoğlu Döner, Trafik

Yorumlar (9 Yorum)

Eyüp (5 yıl önce)

Medipol örneği mükemmel bir yorum çok haklısınız yeni yapılan yollar Gercek den çok başarısız ve düşüncesiz gerçekleşti

Kamil Sefa (5 yıl önce)

Peki siz,otobanın kenarında hızlı trafikte yeni açılan Medipol üniversitesi öğrencilerinin okullarına gitme işkencesini hiç gürdünüz mü?Birkere yazdınızmı?Çocuklar tavuk gibi yollaradalar.Faciaya kılpayı var.Hiçbir emniyet alınmadan(Trafik ışık yok,polis yok,yeraltı üstü geçit yok) Hadi dile getirelim bu sorunu da.Asıl sorun hangisi,yoksa can önemli değilmi???

yaşar (5 yıl önce)

Sahte bilgilerle yorum yazdığınız için yayınlanmamıştır....

muhammet (5 yıl önce)

araba donemıyor dıyorsunuz ya dönulen yerde yasak var zarten

Salih (5 yıl önce)

Siz meclis üyesi yakınlığından bahsediyorsunuz sahibi Ardahan lı belediye başkanı yücel çelikbilek ardahanlı

mustafa zurnacı (5 yıl önce)

esnasın sucu ne adam orta iş yapıyor yanında oto park var bir çok kişi ekmek verıyor orta trafık var diye sizler esnafı neden sorgusuz ınfaz yapıyorsunuz

ABDULLAH BİRİSİ (5 yıl önce)

layık oldugunuz ğibi idare olunursunuz. bu millet kendini düzeltmedikçe hiç birşey düzelmez. kiremitdereden çıkın aras kargonun önü aynı hikaye fsm hastane önü aynı kervanın karşısı aynı p.tesi perşembe p.bahçeden hiç geçme adam kılıklı müsfette acil işi varya yada yürümek zor geliyor ortaya bırakırsa aracını yanyana iki şerit ihlalleri gidebilirsen git çogaltabiliriz yaz yazabildigin kadar. Tamamda kardeşim zabıta,polis asker bıkmadınızmı biraz normal olamazmıyız kul hakkı düşünen yok hadi onu geçtik evrensel olan degerler nerede ne zamandüzeldik ozaman beykoz cennet istanbul cennet

M.Talat KARASAKALOĞLU (5 yıl önce)

DÖNERCİYİ & ESNAFI TRAFİKTEN SORUMLU TUTMAK RESMEN AYIPTIR. BELEDİYE OLARAK OTOPARK YAPMA, TRAFİĞİ, ULAŞIMI ÇÖZME... İŞ YAPAN, VERGİ ÖDEYEN, ADAM ÇALIŞTIRAN ESNAFI SUÇLU TUT.. BEYKOZ & PAŞABAHÇE & KANLICA ÇARŞILARI... OTOPARKSIZLIKTAN İŞ YAPAMIYOR..BİTMİŞ DURUMDALAR... BU HABERE TEK LAF SÖYLENİR...SUÇLAMAYIN, HAKSIZLIK YAPMAYIN.. İŞ YAPAN, BEYKOZ EKONOMİSİNE KATKI VEREN ESNAFA, TEŞEKKÜR EDİN.. Sorumluları, Belediyeyi Beykozun trafiğini ulaşım, otopark sorununu çözü diye eleştirn..

Ali Turkiglu (5 yıl önce)

Sn Baskan adamina gore muameleyi karakter edinmis. Maalesef Beykoz'da adil bir yonetim sergilendigi soylenemez. Adamini bulan, adami ayarlayan yeni insaata sorunsuzbaslar Beykozumuzda ve acidirki cati tamiri yapan vatandasin basina ususur belediye yiyicileri, hepsi. Hesap gunu yaklasiyor, secim zamani hesap sormak boynumuza borctur.

Yorum Yaz