Beykoz Kavacık'ta millete sofra kurulacak

  • 13.06.2021 14:36
  • Güncelleme: 13.06.2021 14:37
  • Okunma: 13089 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek sağlamak, afet durumlarında 200 bin kişinin yemek ihtiyacını karşılaması için Millet Sofrası hazırlanıyor.
Beykoz Kavacık'ta millete sofra kurulacak

Beykoz Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen evde sıcak yemek hizmetini günün şartlarına uygun ve tek bir merkezden sağlamak amacıyla hazırlanan "Millet Sofrası" sıcacık ortamıyla ihtiyaç sahiplerini kucaklarken, olası afet anlarında önemli bir lojistik görev üstlenecek.

Sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında Kavacık’ta 2 bin m²’lik arazi üzerine kurulacak Millet Sofrası’nda tam donanımlı mutfaklar ile 260 kişinin aynı anda ağırlandığı 520 m²’lik büyük bir yemek salonu bulunacak.

Beykoz Belediyesi’nin kendi yemeğini pişirecek ekonomik ve fiziksel gücü olmayan engelli, yaşlı ve hasta ihtiyaç sahipleri için hali hazırda verdiği evde sıcak yemek hizmeti modern ortamıyla artık bu merkezden karşılanacak.

Her gün usta aşçılar tarafından özenle pişirilen yemekler mevcut uygulamada olduğu gibi hijyen koşullarına uygun olarak paketlenip 7 gün boyunca evlere servis edilecek.

Millet Sofrası’na gelen ihtiyaç sahiplerine günlük olarak çorba ikramı da yapılacak.

Millet Sofrası güler yüzlü hizmetiyle ihtiyaç sahiplerinin günlük yaşamlarını kolaylaştırırken ilçenin afetlere hazırlanmasında önemli bir rol üstlenecek.

Beykoz’da meydana gelebilecek olası bir afette 7/24 kapasiteyle çalışacak merkezde günlük 200 bin kişilik sıcak yemek hizmeti verilecek. 

Millet Sofrası bu yönüyle afet anlarında stratejik bir merkez olacak. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Millet Sofrası

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz