Beykoz'a yeni nikah salonu Kavacık da yapılıyor

  • Güncelleme: 11.07.2020 19:30
  • Okunma: 20112 kez
  • Yorum: 4
Beykoz'da daha önce Yücel Çelikbilek tarafından yapılan Kanuni Sultan Süleyman Ormanındaki nikah salonuna bir tane daha ekleniyor.
Beykoz'a yeni nikah salonu Kavacık da yapılıyor

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, daha önce farklı şekilde planlaması yapılarak inşa edilen Kavacık'taki binanın nikah salonu olarak dizayn edildiğini açıkladı.

Geçmiş dönemde Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı içerisine yapılan nikah salonu zaman içerisinde bazı vatandaşlar tarafından uzak olması eleştirilmişti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, dün yaptığı açıklamada daha önce Kavacık'a bir nikah salonu yapmak için vatandaşa söz verdiklerini hatırlattı.

Aydın, "Sözümüzdü, Kavacık'ta bir nikah salonu yapmak. Kavacık Nikah Salonumuzun inşaatı son hızla devam ediyor. Çok az kaldı. 1 Eylül itibariyle burada nice mutlu anlara şahit olacağız inşallah." ifadelerini kullandı.

Nikah Salonu olarak içerisindeki düzenleme çalışmaları sürerken, dönemin Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuya ilişkin Meclis Toplantısında "Beykoz Belediyesinin ve doğal olarak Beykoz halkının kaybettiğini" söylemişti.

Çubuklu Mahallesi 811 ada 4 parsel üzerindeki Belediye taşınmazı üzerinde yapılan yapıyı yine dönemin CHP'li Meclis Üyeleri mahkemeye taşımıştı.

Yıllar süren davalar sonrası bina Milli Emlak Müdürlüğüne devredilmişti. Bunun üzerine binayı yapan firma Beykoz Belediyesini zararın karşılanması için mahkemeye vermişti.

Bina, daha sonra yine takas işlemiyle Milli Emlak Müdürlüğünden Beykoz Belediyesine devredildi.

Beykoz Belediyesi, binayı tekrar geri alabilmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına 50 milyon lira ödeme yaptı.

Hukuksal sorunların ortadan kaldırılmasıyla binanın müteahhit firma ile yapılan sözleşme gereği paylaşımı kat karşılığı şeklinde gerçekleşti.  

Haber Merkezi

Yorumlar (4 Yorum)

Murat KANDAZ (1 ay önce)

O bölgede zaten mevcut bir trafik yoğunluğu var. Nikah salonu yapıldığında nasıl bir düzenleme yapılacak ?

Burhan Aydoğan (1 ay önce)

Beykoz da evleniyorlar ev bulamayınca başka ilçelere göç ediyorlar. Tabiki Beykoz da İMAR olmayınca ne ev bulabilirler ne de ne de uygun kiralık mesken o zaman niye nikah Dairesi yaparlarki. Anlaşılmaz şey ...!!!!

Uğur arslan (1 ay önce)

Ülkede hastane yapılıyor beykozdada ilaç fabrikası yapsınlar beykoz insanı iş sahibi olsun

Ercan Çakmak (1 ay önce)

Oraya nikah salonu değilde mini bir avm yapınnnn

Yorum Yaz