Beykoz Kastamonu'da şampiyon

  • 0
  • 6721
Beykoz Kastamonu'da şampiyon
Beykoz Kastamonu'da şampiyon
Beykoz Kastamonu'da şampiyon

Atletizm Federasyonu Başkanlığı tarafından düzenlenen Belediyeler şampiyonası pist yarışları 04 Haziran 2015 Perşembe günü Kastamonu’da yapıldı.

Atletizmin daha geniş kitlelere yaymak, belediyeleri atletizme yönlendirmek ve belediyelerin katkıları ile atletizmi yurdun her köşesine yaymak ve sevdirmek için belediyeler arası atletizm şampiyonasının yapılması planlanmış ve salon şampiyonasından sonra yapılan pist şampiyonada erkeklerde  İstanbul Beykoz GSK 52 puanla birinci, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü 48  puanla ikinci İstanbul Üsküdar Belediyesi üçüncü oldu.

Dereceye giren Belediyelere kupalarını Kastamonu Valisi Şehmuz Günaydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan ve Müsabakalar Teknik Delegesi Aydın Çetin tarafından verildi.

Beykoz Belediyespor Atletizm Takımı Antrenörü Hasan Özbakır müsabakalar sonunda yaptığı açıklamada kendileri açısından son derece başarılı bir görüntü çizdiklerini söylerken, "Beykoz Belediyespor Atletizm Şubesini açmak sureti ile ilçedeki birçok çocuk ve gencimiz için cazibe noktası haline gelecektir. Çalışmalarımız birkaç ay önce başlamasına karşın başarılı sporculardan kurulu bir takım olduğumuzu Kastamonu'da alınan sonuçlar ile gösterdik. Ben sporcu kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Onlardan daha büyük başarılar beklediğimi de ilave etmek isterim. Bizlere her konuda destek olan Beykoz Beledie Başkan Yardımcımız ve Kulüp Başkanımız Muharrem Kaşıtoğlu'na teşekkürlerimizi iletmek isterim" diye konuştu.

 

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ise yaptığı açıklamada öncelikle Hasan Özbakır Yönetimindeki Atletizm Takımını başarısından dolayı kutlarken daha sonra şu ifadelerde bulundu, "Biz Beykoz Belediyespor Yönetimine geldikten sonra futbol dışı alanlarda da faaliyet sahamızı genişleteceğimiz kamuoyuna beyan etmiştik. Yeni kurulan Hentbol Takımımız THF 2.Liginde Şampiyon olarak 1.lige çıkma başarısı göstermişti. Bir diğer yeni şubemiz olan Atletizm Şubemiz ise son derece  etenekli isimlerden oluşmakta. Nitekim Kulübümüze ilk kupayı Kastamonu'daki yarışlar sonrasında getirdiler. Bunun önemli bir başlangıç olduğu düşüncesindeyim. Kulüplerarası Yarışlarda da yakın bir zamanda Beykoz Belediyespor rüzgarının eseceğini şimdiden söyleyebilirim" şeklinde konuştu.

Beykoz Belediyespor Atletizm Takımı Sporcularının katıldıkları müsabakalar sonunda yapmış oldukları dereceler şöyle oluştu:

Erkekler 100 Metre:

1.Hüseyin Eşekeş 11,2

Erkekler 400 Metre:

3.Mustafa İnan 52,7

Erkekler 800 Metre:

2.İbrahim Erata 2,00,4

Erkekler 3000 Metre:

3.Oğuzhan Tokat 9,14,2

Erkekler 110 Metre Engelli:

1.Abdülsamet Bulat 14,2

Erkekler Uzun Atlama:

4.Fatih Koca 6,27

Erkekler Gülle Atma:

2.Enes Yağan 13,51

Erkekler Yüksek Atlama:

3.Yağız Erdoğan 1,85

Erkekler Cirit Atma:

1.Cemil Berke Özcan 51,70

Spor Servisi

Davutoğlu, Beykoz’da Mahmud Efendi'yi ziyaret etti
Önceki Davutoğlu, Beykoz’da Mahmud Efendi'yi ziyaret etti
İŞKUR ve ÜMSİAD’dan işverenlere bilgilendirme
Sonraki İŞKUR ve ÜMSİAD’dan işverenlere bilgilendirme
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz