Siyaset

Beykoz KAS-DER CHP’li Akkaya’yı ağırladı

Beykoz KAS-DER CHP’li Akkaya’yı ağırladı
31.10.2015 16:54
| | |
4227

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Yakup Akkaya, Beykoz'a geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Yakup Akkaya, Beykoz'a geldi

Şile'de memleketi olan Orduluların Derneği'ni ziyaret ettikten sonra Beykoz'a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Kastamonulular Derneği'ni ziyaret etti. Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından kapıda karşılanan Akkaya, içeriye girdikten sonra da tüm Beykozlularla selamlaştı. Yarın gerçekleştirilecek olan 1 Kasım Genel Seçimleri'ne de değindiği konuşmasında zaman zaman Beykoz'a dair yorumlar da yapan Akkaya, "Beykoz bizim tarihi yerlerimizden... Ancak burada yeniden fabrikalar kurulması pek mümkün değil... İşsizlik yalnız Beykoz'un değil tüm Türkiye'nin ortak sorunu... Üretmeden işsizliği bitirmek ise mümkün değil..." şeklinde konuştu.

Kas-Der Beykoz Şubesi'ni ziyarete gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 1. Bölge 11. sıradan CHP Milletvekili Adayı Yakup Akkaya, Beykozlularla bir araya geldi. Yarın gerçekleştirilecek olan 1 Kasım Seçimleri'ni değerlendiren ve özellikle güvenlik konusunda vatandaşların kaygı duyduğuna işaret eden Akkaya, şöyle dedi:

CHP'li Akkaya: "Önemli olanı; Islak İmza Tutanağı'nın ilçe ve illere ulaştırılmasıdır"

"Şimdi, 11 yıldır ülkeyi yöneten bir iktidar var değil mi? İyisiyle, kötüsüyle bu iktidara mazhar olmuş... Ancak bakıyorsunuz, herkesin de bir kuşkusu var. Vatandaş, 'Acaba ne olacak?' diye düşünüyor. Bu iktidara duyulan güvensizlik, apaçık ortadadır. Ancak biz CHP olarak, hukukçularımızla birlikte tedbirimizi aldık. Türkiye'nin dört bir yanında, partililerimize sandık eğitimi verdik. Bizim için önemli olanı, Islak İmza Tutanakları'dır. Sandık görevlileri eğer oy verme sonrasında ıslak imza tutanaklarını ilçeye ve ile ulaştırırlarsa, biz zaten gereken tedbiri alacağız. Ancak burada CHP kadar diğer partilere de sorumluluk düşüyor. Çünkü bu konudaki en önemli iş, ıslak imza tutanaklarının merkezlere ulaştırılmasıdır."

Beykoz'a dair soruları da yanıtlayan CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Yakup Akkaya, Beykoz'un tarihi dokusuyla son derece önemli bir ilçe olduğunu kaydetti. Fabrikaların özelleştirilmesi sonucu kapanması ve yaklaşık 30 bin kişilik istihdamın sona ermesinin hatırlatılması üzerine ise Yakup Akkaya, Beykoz'da artık yeni bir fabrika kurulması için gerekli şartları taşımadığını söyledi. Turizmin çok önemli bir işlevi olduğunu ve Beykoz'un da bundan sonraki hedeflerini turizm üzerine yapması gerektiğini anlatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, işsizliğin ise yalnız Beykoz değil tüm Türkiye için önemli bir sorun olduğunun altını çizdi.

CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Yakup Akkaya, işsizlik konusuna dair şunları söyledi:

CHP İstanbul Milletvekili Adayı Akkaya: "İşsizlik yalnızca Beykoz'un değil, tüm Türkiye'nin ortak sorunu"

"Bakın, bizim hepimizin çoluk-çocuğu var. Onlar 4 yıllık bir üniversite kazandığı zaman neredeyse kurban keseceğiz değil mi? Neden? Okulunu bitirip kendi ayakları üzerinde durabilir diye... Size şimdi bir şey anlatmak istiyorum:

Bundan 3 ya da 4 yıl önce, Zonguldak'taki Maden Ocakları'na işçi alınacaktı. Müracaat edenlerden bin 200'ü ne mezunuydu, biliyor musunuz? 4 yıllık üniversite mezunuydu... Yazılıyı geçenleri sözlü mülakata tabi tuttular. Orada sizin 4 yıllık üniversite mezunu olan çocuklarınıza, kazma-kürek tutmayı sordular. Maden Ocakları'nı hiç gezdiniz mi? Ben bir yılbaşında onlarla birlikte yeni yıla girmiştim. Maden Ocağı'nda çalışanlar, her gün aileleriyle helalleşerek evden ayrılırlar, biliyor musunuz? Yerin 700-800 metre altına girerek, çalışırlar. Şimdi bizim 4 yıl boyunca yemeyip yedirdiğimiz, içmeyip içirdiğimiz çocuklarımız, bin 200 lira maaşla, yerin 700 metre altına inip çalışmak için sınava giriyor. Bu işsizliğin boyutunu anlatması açısından önemli bir örnek ve büyük bir dramdır.

Bakın burası Beykoz... İstanbul'dayız... Şehrin ortasında Alışveriş Merkezleri var... Avrupa'da da AVM'ler var ancak onlar şehrin çok dışındalar. Biz 24. Dönem'de CHP olarak, 'AVM'ler en azından haftada 1 gün kapalı olsun' diye bir önerge verdik. Neden? En azından haftada 1 gün mahallenin bakkalı, manavı, terzisi iş yapabilsin diye... Kabul etmediler! Artık görüyorsunuz, gençler büyükşehirlere akın ediyor. Çünkü bulundukları yerlerde kendilerine bir gelecek göremiyorlar."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Gazetesi, CHP, KAS-DER, Ziyaret, Süleyman çalık, Yakup Akkaya

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"