Beykoz Kart ihtiyaç sahibine ve esnafa ilaç oldu

  • Güncelleme: 04.04.2021 20:16
  • Okunma: 1967 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Kart modelini getiren Beykoz Belediyesi başlattığı uygulamayla hem ihtiyaç sahiplerini hem de ilçe esnafını sevindiriyor.
Beykoz Kart ihtiyaç sahibine ve esnafa ilaç oldu

Sosyal yardım hizmetlerini, modern ve güne uygun yürütmek, ihtiyaç sahiplerine gündelik yaşamlarında kolaylık sağlamak amacıyla başlatın “BeykozKart” uygulamasından kurumda kaydı bulunan 3 bin 603 aile yararlanıyor.

Aileler, temel ihtiyaçlarını artık kurumun anlaşmalı olduğu 45 yerel marketten karşılıyor.

BeykozKart sahipleri, alış verişlerini her ay kartlarına düzenli olarak tanımlanan nakit karşılığındamahallelerindeki marketlerden gönüllerine göre yaparken, ilçe esnafının da yüzü gülüyor.

Başlatılan yeni sistemihtiyaç sahiplerine kolaylık ilçeye de ekonomik canlılık getiriyor.

Sosyal belediyecilikte yeni bir dönem başlatan “BeykozKart”, ilçe sakinleri tarafından Sosyal Masa Birimi’ne yapılan başvuru sonrasında hane ziyaretlerini de kapsayan sosyal incelemenin ardından kişiye özel ve fotoğraflı hazırlanıyor.

“BeykozKart”ın ön yüzünde yer alan kare kod uygulamasıyla kartın üçüncü şahıslar tarafından kullanımı önleniyor.

Marketlerde kartını okutan ihtiyaç sahibi alışverişini kolay ve güvenli şekilde yapıyor.

Sosyal belediyecilik yönüyle ihtiyaç sahiplerine hitap eden “BeykozKart” ilçede ikameti bulunan herkes için belediyeye bağlı tesislerin restoran ve kafelerinde %25 indirim avantajı sunuyor.

Beykozlular birbirinden güzel mekânlardan ayrıcalıklı olarak yararlanabiliyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Kart

Yorumlar (1 Yorum)

Büşra (1 hafta önce)

Ama market yardımı için 726617 tane şart gerekiyo aylık 900 tl gelir kalması gerekıyormuş. O kadar da kalmıyor ama yinede başvuru red ediliyor. Evleri arabası olanlar catır catır alışveriş yapıyor. İllaki belediye içinden bir tanıdık olması gerekiyor bunuda anladık. Böyle kıtlık yaşıcaksın ancak öyle alabiliyorsun.

Yorum Yaz