Beykoz Kaptanından son dakika önemli açıklamalar

  • Güncelleme: 06.06.2021 18:20
  • Okunma: 1155 kez
  • Yorum: 0
2020-21 Sezonu müsabakalarının başlamasına artık saatler kala Beykoz 1908 A.Ş. Takım Kaptanı Cenk Güven'den önemli açıklamalar geldi...
Beykoz Kaptanından son dakika önemli açıklamalar

Sarı-Siyahlı Takım ile 100. Yılda Yaşanan Şampiyonluk Kadrosundan kalan tek futbolcu olan Cenk Güven camiaya yeniden profesyonel lig heyecanı yaşatma niyetinde olduklarını ifade etti.

Dost Beykoz'a Özel Açıklamalarda bulunan deneyimli oyuncu bu sezon takıma ilk transfer edilen isim olmuştu. Yılların ardından İstanbul'a ve de Beykoz'a dönüş yapan Kaptan takım olarak Şampiyonluk Havasına girdiklerinin altını çizerken, "Ben ve takım arkadaşlarımın kafasından şampiyonluk dışında bir şey geçmiyor. Camianın bizden beklentilerini çok iyi biliyoruz. 100.Yılda Şampiyonluk yaşayan isimlerden biri olarak arkadaşlarıma bunu yeniden başarırsak nasıl bir atmosfere şahitlik edeceğimizi her fırsatta söylüyorum. Belki Pandemi önlemleri kapsamında tribünlerden destek görmek mümkün olmayacak ancak bütün Beykozluların bizim başarımız için atan yüreklerini hissedeceğiz " şeklinde konuştu.

Hedefe ulaşmak için 9 maçlık bir seri olduğunu anımsatan Kaptan Cenk, " İlk etapta grubumuzdaki maçları başarı ile tamamlayıp, Marmara Bölge finallerine geçiş yapmak istiyoruz. Hiçbir maç sahaya çıkıp oynanmadan kazanılmıyor, dolayısı ise kamuoyunda dillendirilen güçlü, maddi açıdan sıkıntı yaşamayan takımları olduğu bir grupta yer aldığımız savını önemsemiyoruz. Biz kendi gücümüzün farkındayız. 3 ayı aşkın süredir bu maçlara hazırlandık. Takımın başında 100.Yılda da Şampiyonluk yaşadığımız Ergun Ortakçı gibi usta, kaliteli bir isim var. Bu kadar istekli, yoğun antrenman ve maç trafiğinden sonra ilk maçımıza Çarşamba günü çıkacağız. Alacağımız galibiyet ile moral motivasyonumuzu en üst seviye çıkarıp diğer maçlar öncesinde iyiden iyiye ligin havasına girme düşüncesindeyiz" dedi.

Talip Ercan / Dost Beykoz

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Cenk Güven