Spor

Beykoz Kanlıca'dan girdiler, Kuruçeşme'den çıktılar

Beykoz Kanlıca'dan girdiler, Kuruçeşme'den çıktılar
24.07.2016 15:48
| | |
9121

Foto galeri Video galeri

Milli Olimpiyat Komitesi tarafından 28.'si düzenlenen ve Samsung'un sponsor olduğu Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nı ilçede yalnızca Dost Beykoz takip etti.

Dünya üzerinden 20'ye yakın farklı ülkeden, toplamda 2 binden fazla kişinin yüzme fırsatı yakaladığı Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, Beykoz Kanlıca'dan başladı.

Boğaz'ın güzelliğini yüzerek keşfeden yerli ve yabancı 2 bin 180 yüzücü, mücadele hırsından uzaktaydı ancak işi eğlence kısmına daha yakındı. Dost Beykoz'un özel sorularını da yanıtlayan katılımcılar, Boğaz'ın güzelliğine aşık olduklarını ve burada yüzme olanağını yakaladıkları için kendilerini şanslı hissettiklerini söyledi.

Kanlıca İskelesi'nden başlayarak Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı'nda son bulan Samsung Kıtalararası Yüzme Yarışı, eğlenceli görüntüler eşliğinde tamamlandı. Yaklaşık 4 saat boyunca İstanbul Boğazı'nın trafiğe kapatıldığı yarış süresince, güvenliği sağlamak üzere yüzücülerin çevresinde tekneler de konuşlandırıldı. Yerli-yabancı, amatör ve profesyonel 2 bin 180 yüzücünün Boğaz'ın serin sularına atlayarak, toplamda 12 farklı kategoride yarıştığı Samsung Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda Engelsiz Aslanlar da kulaç attı.

Sol bacağını kaybetmiş bir genç Dost Beykoz objektiflerine takılırken, özellikle tüm yüzücülerin büyük bir şölen havasına getirdiği yarıştan, hemen herkes büyük bir keyif aldı.

'Birinciler Türkiye'den...'

Yarışmayı 47 dakika 39 saniyelik derecesiyle birinci olarak bitiren Ömer Tara, erkekler kategorisinde Birincilik elde ederken, Bulgar Dimitar Videnov İkinci ve Arda Kip de Üçüncü oldu. Kadınlar kategorisinde de Birincilik yine Türkiye'den çıkarken, 52 dakika 38 saniyelik derecesiyle Nilay Erkan Birinci, 1 dakika arayla Deniz Güngöroğlu İkinci ve salise farkıyla da Ekinsu Tezel Üçüncü oldu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Yüzme, Yarış, Boğaziçi, Samsung

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"