Beykoz Kanlıca'daki yalı Mehmet Altınöz'ün

  • 0
  • 11127

Eski başbakan Necmettin Erbakan'ın vefatından sonra anlaşmazlığa neden olan Beykoz Kanlıca'daki yalıyla ilgili yargı süreci tamamlandı.

Eski başbakan Necmettin Erbakan'ın vefatından sonra anlaşmazlığa neden olan Beykoz Kanlıca'daki  yalıyla ilgili yargı süreci tamamlandı.

Mahkeme, tapu kayıtlarındaki gibi yalının, Erbakan'ın kızı Elif Erbakan Altınöz'ün eşi Mehmet Altınöz'e ait olduğuna karar verdi.

DAVA, 2012'DE BAŞLADI

Beykoz 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde Ekim 2012'de başlayan dava geçen hafta sonuçlandı. Dava, Kanlıca'daki yalının, Erbakan'ın yeğeni Mahmut Rauf Çataklı'nın eski yönetim kurulu üyesi olduğu Öztay Tekstil'e ait olduğu, iflasın eşiğindeki şirketin alacaklılardan kaçırmak için yalıyı şüpheli şekilde damat Mehmet Altınöz'e satılmış gibi işlem yapıldığı iddiasıyla açılmıştı.

YALIYI SATIN ALDIĞINI GÖSTEREN SENETLERİ MAHKEMEYE SUNDU

İflas eden Öztay Tekstil alacaklılarının açtığı davada, Kanlıca'daki yalının Altınöz'e ait olan tapusunun iptali istendi. Damat Mehmet Altınöz, mahkemeye yalıyı 1 milyon TL'ye satın aldığını bildirdi, ikinci dilekçesinde de diğer giderlerle birlikte 4 milyon TL ödediğini söyledi. Altınöz, yalıyı satın aldığını gösteren senetler ve tahsilat makbuzlarını da mahkemeye sundu.

MAHKEME, ALACAKLILARIN İDDİASINI REDDETTİ

Mahkeme, 3 Mart'ta verdiği kararla Öztay Tekstil alacaklılarının iddiasını reddetti. Miras anlaşmazlığına neden olan Kanlıca'daki yalının, damat Metmet Altınöz'e ait olduğu kesinleşmiş oldu.

KARARI TEMYİZ EDECEKLER

Ancak Öztay Tekstil alacaklıları, kararı temyiz ederek Yargıtay'a taşıyacak. Bu süre içinde de tapuda davalı şerhi olacak. Davalı şerhi, yalının satışına engel değil. Yalının şu ana kadar satışının yapılmadığı öğrenildi.

Haber : Karar

Şenevler Kavacık'tan, Paşabahçe Beykoz, Ortaçeşme
Önceki Şenevler Kavacık'tan, Paşabahçe Beykoz, Ortaçeşme
Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Sonraki Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz