Kültür

Beykoz Kanlıca’da vatandaş yoğurta doydu

Beykoz Kanlıca’da vatandaş yoğurta doydu
15.05.2016 17:04
| | |
13721

Foto galeri Video galeri

Geleneksel Kanlıca Yoğurt Festivali yapıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı festivalde yapılan yoğurt yarışmasında Başkan Çelikbilek herkesi birinci ilan etti.

Beykoz’un turizm bölgelerinden olan Kanlıca da geleneksel hale gelen Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali bu yılda oldukça ilginç görüntülere sahne oldu.

Ev hanımlarının yaptığı yoğurtlar yarışırken, ayrıca hızlı yoğurt yeme yarışması da yapıldı. Tonlarca Beykoz halkına tonlarca yoğurtun ücretsiz dağıtıldığı festivalde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Konya Akşehir’den gelen Nasrettin Hoca ile birlikte temsili olarak denize yoğurt mayaladı... Hacivat, Karagöz tiplemelerinin çocuklar için sahnelediği oyunla başlayan festivalde Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin folklor ekibi de bir gösteri yaptı.

Festivalde konuşan Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, Festival kapsamında olan Yeşim Salkım konserinin terör nedeniyle iptal edilmesinden dolayı da vatandaşlardan özür diledi.

Çelikbilek, “ülkemizin doğusunda yaşanan üzüntü verici olaylar varken bizim burada eğlenceyi aşırıya kaçırmamız doğru olmazdı” şeklinde Konuştu, Çelikbilek, Kanlıca Yoğurt Festivali’ni de bölgeye özgü bir konsepte sokarak, adını; “Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali” olarak değiştirdiklerini söyledi.

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediyesi Meclis üyeleri, Kanlıca Muhtarı Yusuf Kıroğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, mahalle muhtarları, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve AK Parti Beykoz İlçe Yöneticileri olan Mehmet Temel, Kadir Alarçin ve çok sayıda vatandaş Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali’ne ilgi gösteren kesim arasında yer aldı.

Festivalde yapılan güzel yoğurt yarışmasında herkesi birinci ilan eden Başkan Çelikbilek, yoğurtları yapan ev hanımlarına birer çeyrek altının çarşamba günü verileceğini kaydetti. Başkan Çelikbilek, yoğurt yeme yarışmasına birinci olan Dursun Aktürk’ün hediyesi olan çeyrek altını ise sahnede kendisine takdim etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kanlıca Yoğurt festivali, Nasrettin Hoca, Yoğrt mayası

reklam
1 Yorum
Murat Turkoglu16.05.2016 22:47:09

Sn Basqan bizleri duymuyor, sizin gazeteyi okur olusundan buradan da deneyelim. Belkoz Belediyesi hep kultur-sosyal organize mi eder; sessiz cogunluk bu tur faaliyetlerin luzumsuz, israf ve dahi beytul malin car cur edilmesi olarak gorur, benden ikaz etmesi. Yazsin da bilelim Yucel Celikbilek nedir Belediyenin odedigi rakam, denize yogurt caldi da n`oldu...

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"