Beykoz Kanlıca’da İBB’nin müzik dinletisi tepki çekti

  • 0
  • 8817
Beykoz Kanlıca’da İBB’nin müzik dinletisi tepki çekti

Ülkenin birçok yerinde doğal afetlerin yaşandığı bir sırada İBB’nin Kanlıca’da organize ettiği müzik dinletisi tepki çekti.

Kastamonu, Sinop ve Bartın’da yaşanan sel afetleri nedeniyle ülkenin dört bir yanı seferber olmuşken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Beykoz Kanlıca’da müzik dinletisi yapmasına vatandaşlardan tepki geldi. Bir vatandaşın sosyal medya hesabından yayınladığı görüntülere yine sosyal medya üzerinden çok sayıda eleştiri yapıldı.

“Sn Başkan Ekrem İmamoğlu, Beykoz nüfusunun büyük kısmını Kastamonu ve Sinopluların oluşturduğu yerde, herkes komşularının yaralarını sarma gayreti içerisindeyken İstanbul Belediyesi’nin Kanlıca’da yaptığı bu müzik yayını bence hiç uygun olmadı. Birçok belediye gibi sizde erteleyebilirdiniz.” ifadeleriyle yayınlanan görüntülere gelen tepkilerde şu ifadeler kullanıldı:

 “Seçim zamanı olsa, sel felaketinde şehit olanlara mevlit bile okuturdu.”

“Onda ruh yok duygu yok İstanbul'da sel olur tatile gider Elazığ'da deprem olur Erzurum’a kaymaya gider başkasının acısı onu ilgilendirmiyor. Demek ki ben keyfime bakarım diyor, ölen ölür kalan sağlar bizimdir zihniyeti çok görmemek lazım bu makama hizmet için değil keyif için gelmiş”

“Yapanı da gideni de Allah ıslah etsin ıslah olmazlarsa kahhar ismiyle kahretsin Aminnn”

“Bunlarda saygı filan kalmamış”

“İmamoğlu'nun çok umurunda olmaz. İncelik olarak sadece makariyosun heykeline ve kilise papazlarıyla fotoğraf çekilirken gösterir.”

Öte yandan bir vatandaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Orman Yangınları nedeniyle Serçesme Hünkar Hacı Bektaşı Veli Festivali’ni ertelediğini hatırlatarak görsel paylaşımı yaptı. Vatandaş, “keşke burada da aynı hassasiyet gösterilseydi” dedi.

Haber Merkezi

 

Beykoz Belediyesi bütün gücüyle Kastamonu'da
Önceki Beykoz Belediyesi bütün gücüyle Kastamonu'da
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti