Beykoz Kanlıca’da hareketli saatler

  • Güncelleme: 16.02.2020 14:38
  • Okunma: 12382 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Kanlıca'da Gülşen Bayrak'ın kullandığı otomobil denize uçtu. Bölgede kısa sürede yoğun bir hareketlilik yaşandı. Genç kadın denizden çıkartıldı
Beykoz Kanlıca’da hareketli saatler

Denize düşen otomobilin sürücüsü Gülşen Bayrak, (27), yakın bir restoranın valesi tarafından denizden çıkarıldı. Suya gömülen otomobili çıkarmak için çalışmalar sonuçsuz kaldı.

Kanlıca Sahili’nde direksiyon hâkimiyetini kaybeden Gülşen Bayrak, aracıyla denize uçtu. Kadın sürücüsünün yardımına çevredeki vatandaşlar koştu. 

Bir iş yerinin valesi denize atlayarak genç kadını kıyıya çıkardı. Kıyıdaki vatandaşların uzattığı iple sudan çıkarılan kadın, daha sonra ambulansla Beykoz Devlet Hastanesi'ne götürüldü. 

Beykoz Kanlıca'da otomobiliyle denize uçan kadın sürücüyü kurtaran, olay yerinin yakınındaki otelin valesi Hasan Hüseyin Erdoğan, o anları anlattı.

Kadın şoförü kurtaran vale o anları anlattı

Beykoz Kanlıca'da otomobiliyle denize uçan kadın sürücüyü kurtaran, olay yerinin yakınındaki otelin valesi Hasan Hüseyin Erdoğan, o anları anlattı.

"Araba denize uçunca bir gürültü duydum" diyen Hasan Hüseyin Erdoğan, "Burada balık tutan arkadaşlara bakıyordum. Herkes şaşkınlık içindeydi. Aklıma gelen tek şey üzerimi çıkartıp atlamak oldu. 20 metre ötedeydi zaten. Oraya kadar yüzdüm. Camı açıktı Allahtan. Cam açık olduğu için çıkartmaya çalıştım olmadı. Buraya kadar akıntı getirdi arabayı. Daha sonra araba batmaya başladı. Batmaya başlayınca ben de tekrar daldım. Suyun altındayken gördüm kolları dışarıdaydı. Kafası da dışarıdaydı. Allah kuvvet verdi. O anda ben onu çıkartabileceğimi zannetmiyordum ama. Şükür çıkarabildim oradan. Biraz kendisi de mücadele etti çıkmak için. Suyun dibindeydi orada gördüm. Kapı da sıkışmıştı. Cam açık olduğu için camdan çıkartabildim. O anda yapmam gerektiğini düşündüm. Herkes de yapabilirdi ama dediğim gibi Allah bana nasip etmiş. Bir can kurtardık. İyi hissediyorum şu anda" diye konuştu.

Otomobili arama çalışmaları sona erdi

Sahil güvenlik ve deniz polisleri denize düşen aracı uzun sürede aradı. Uzun aramalar sonrası araca ulaşılamazken, deniz polisi ve sahil güvenlik ekipleri olay yerinden ayrıldı.

Haber Merkezi