Siyaset

Beykoz İttifakı'nın adayı Avukat Cabir Soylu

Beykoz İttifakı'nın adayı Avukat Cabir Soylu
11.02.2019 13:44
| | |
6667

Beykoz Belediye Başkanlığı için bağımsız adaylığını ilan eden Avukat Cabir Soylu, yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

Basın mensuplarını sabah kahvaltısında ağırlayan Soylu, açıklamalarında sert ifadeler kullandı. Beykozluların 5 yılda bir oy deposu olarak görüldüğünü söyledi.

Siyasi partiler bizi hayal kırıklığına uğrattı

Konuşmasında, katılımları nedeniyle basın mensuplarına teşekkür eden Cabir Soylu, Beykoz'da seçim sürecini, Beykoz’u, Beykozluyu tanıyan, Beykozlunun sorunlarını bilen, çizgisinde dik duruş sahibi ve Beykoz halkının aydınlık bir geleceğe taşıyabilecek bir aay çıkacağı umuduyla takip ettiklerini fakat hayal kırıklığı yaşadıklarını söyledi.

"Siyasette kirlenmişlik devam ediyor"

Maalesef gelinen noktada üzülerek gördük ki, siyasetimizdeki çıkmazların ve kirlenmişliğin getirdiği sorunlar aynı şekilde devam ediyor. Adaylar tespit edilirken seçmenin hassasiyetleri görmezden gelindi. Parti teşkilatlarının dahi fikirleri birçok yerde göz ardı edildi. Kapalı kapılar ardında, bir takım üst akılların dayatmasıyla, liderlik sultaları tarafından aday tespiti yapıldı" ifadelerine yer veren Soylu,  "bir tarafta üç dönemdir tüm sorunları çözme vaadiyle Beykoz’u ve Beykozluyu oyalayan bu dönemde ise dışarıdan/ithal bir adayı Beykozlunun önüne koyan daha doğrusu dayatan iktidar partisi öncülüğünde Cumhur İttifakı…

Diğer bir tarafta Türkiye genelinde birliktelik kurduğu halde “Beykoz’da matematiksel olarak seçim kazanma ihtimali varken” ittifakı yıkarak Beykoz’da seçimi kazanmak istemediğini beyan eden, seçim kazanma konusunda samimiyet sınavını yitiren Millet İttifakı partileri…" diye konuştu.

Saadet Partisi'ni de unutmadı

Avukat Cabir Soylu, Saadet Partisi'ni de sert sözlerle eleştirdi. "Bir diğer tarafta ise Milli Görüş temsilcisi olduğunu iddia edip, “Çare Var” diyerek yola çıkan fakat denenmişleri aday gösteren; ithal adaya karşıyız diyerek başka partiden ithal ettikleri adayı çıkaran Saadet Partisi" diye konuşan hukukçu, 'önce millet' deyip 'her defasında kandırıldık' diyenler bu kez de Türkiye’nin beka sorunu var diyerek milletten korkutma yolu ile oy istemekteler." ifadelerine yer verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Bağımsız Aday Avukat Cabir Soylu açıklamalarında şu sözlere yer verdi:

Güçlü Türkiye'nin değil, Beykoz'un beka sorunu vardır

Bırakın da Beykoz’u Beykoz’un çocukları yönetsin! Tabi daldan dala atlayanlar değil…

Beykoz’umuz da imar faaliyetinden doğacak büyük bir rantın olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu noktada dışarıdan ithal bir aday getirilmesini anlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki “Beykozlularla kişisel hukuku olan bir başkan, Beykozluyu mağdur etmek pahasına salt rant sahiplerinin menfaatlerini kollayamaz. Bu sebepten dolayı iktidar partisinin daha önce bu konularda pratiği olan bir belediye başkanını Beykoz’da aday göstermelerini manidar buluyoruz.

"Beykoz'da mikro milliyetçilik yükseliyor"

Bu süreçte Beykoz özelinde üzülerek şahit olduğumuz ve en sıkıntılı konulardan biri de mikro milliyetçiliğin yükseltilmeye çalışılması gerçeğidir. Beykoz halkının bu tür bir yaklaşımı desteklemediğini biliyoruz. Bu yaklaşımı ucuz siyasi manevra olarak değerlendiriyoruz. Mikro milliyetçilik yaklaşımını birkaç STK yöneticisinin siyasi emellerini gerçekleştirmek için öne çıkardığını görüyoruz.

"Giresun ve Kastamonu'ya başkan seçmiyoruz"

Bizler Giresun veya Kastamonu illerimize değil Beykoz’a başkan seçiyoruz. Biz mikro milliyetçiliğin tehlikeli olduğunu, yersiz şekilde gerilimi tırmandırdığını düşünüyor ve Beykoz’un tüm değerlerini memleket ayırmaksızın kucaklayacak bir yönetim anlayışının egemen olması gerektiğine inanıyoruz.

"Bu durum asla kabul edilemez"

Tüm bu tespitler ışığı altında Beykoz’a sevdalı insanlar olarak, Beykoz İttifakı gönüllüleri olarak yeni bir alternatifi Beykoz’dan, kendi içimizden çıkarmak zorunda olduğumuzu gördük. Beykozlunun bilinmez mahfillerde seçilmiş, dayatma ve samimiyetsiz adaylara mahkûm edilmesi bizim için isyan edilmesi gereken asla kabul edilemez bir durumdur.

"Beykoz İttifakı şahsımı aday göstermiştir"

Gücünü yalnızca halktan alan Beykoz İttifakı şahsımı aday gösterme kararı almıştır.

Sormak istiyorum:

Daha ne zamana kadar, 5 senede bir kandırılması gereken oy deposu olarak görülmeye razı olacağız?

Ne zaman uyanacak, semtimize “yuvalarımıza sahip çıkarcasına” sahip çıkacağız?

Beykoz’umuzun ne hale getirildiğini; yüz binlerce insanımızın hakkının 3-5 rant sahibine dağıtıldığını; kardeşlik iklimini bozarak karanlıklar devşirildiğini görüyoruz.

Bizler havamızın, suyumuzun, toprağımızın, alın terimizin, daha önemlisi ruhumuzun çalınmasına artık müsaade etmeyeceğiz ve gür bir sesle haykırıyoruz: artık yeter!

Beykoz'un başlamamış hikayesi

Biz Beykozlunun bitirilmesinin değil Beykoz’un başlamamış hikâyesini yazmak için bu yola çıktık. Beykozlunun beka sorunu vardır. Yok olmama mücadelesi vereceğiz ve bu mücadeleyi bu seçimlerle başlatıyoruz. Beykozlunun geleceğini yine Beykozlunun azim ve kararlılığı kurtaracaktır. Bu mücadeleyi Kurtuluş Savaşı yıllarında olduğu gibi halkın gösterdiği, bağımsız ruhlu, güdümsüz yöneticiler yapabilir.

Dün Paşabahçe Cam Fabrikası’nın tüten bacasını söndürenler yarın bizim ocaklarımızı, yuvalarımızın bacasını söndürmez mi sanıyoruz? Bir Uygur atasözüne göre “Bugün göz yumduklarınız yarın bize göz açtırmayacak olanlardır.” Açıkça ve son kez haykırıyorum: Beykozlunun beka sorunu vardır. İstiyoruz ki insanımız bu meseleleri bizimle birlikte düşünsün. Mevcut köhneleşmiş, dayatmacı yahut samimiyetsiz siyasi partilere mahkûm değiliz. Gerekirse bize de oy vermesin halkımız ama mevcut, kirli siyasetin seçtiklerini de seçmesin! Hiç kimseye angaje olmamış, birilerine bağımlı olmadan, halkın hem içinden hem de yanında kimseleri seçelim. “Ya biz Beykoz’u alacağız ya da Beykoz bizi” dercesine inançla ve kararlılıkla çıktığımız bu yolda halkımızın oyuna, desteğine ve duasına talibiz.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, Bağımsız Aday, Cabir Soylu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"