Beykoz İtfaiyesi yollarda engel tanımıyor!

  • 0
  • 9385
Beykoz İtfaiyesi yollarda engel tanımıyor!
Beykoz İtfaiyesi yollarda engel tanımıyor!
Beykoz İtfaiyesi yollarda engel tanımıyor!
Beykoz İtfaiyesi yollarda engel tanımıyor!

Tekerlekli kaydıraklar, acil durumlar ve dar sokaklarda itfaiye araçlarının imdadına yetişiyor. Beykoz itfaiyesi ise bu sayede yollarda engel tanımıyor...

Tekerlekli kaydıraklar, acil durumlarda özellikle dar sokaklarda ilerleyemeyen itfaiye araçlarının imdadına yetişecek.

Yangın söndürme ve trafik kazalarında can kurtarma gibi işlemleri icra eden itfaiye ekipleri, şimdiye kadar en çok olay yerine varmakta sıkıntı çekti. Geçmişte, dar sokaklarda park edilen araçlar, geniş itfaiye araçlarının ilerlemesini engelliyor; özellikle yangına müdahale edilen yerin etrafındaki araçlar, itfaiye çalışanlarına büyük sorunlar çıkarıyordu. Sonunda buna bir çözüm bulundu ve park halindeki araçları, tekerlekli bir kaydırağın üzerinde sürüklemek kolay hale geldi. Beykoz İtfaiyesi ise Beykoz Devlet Hastanesi'nin bahçesinde, yeni tekerlekli kaydırak aletlerini denedi. Oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirilen tatbikatı, Hastane personeli kadar çevredeki vatandaşlar da dikkatlice izledi. Tatbikatı ise yalnızca Dost Beykoz haberleştirdi.

Olası bir yangın ya da yaralanmalı kazalar sırasında vatandaşların imdadına yetişen itfaiye personelinin yolu üzerinde bulunan engeller, artık kalkıyor. Beykoz Devlet Hastanesi'nde bir tatbikat yapan Beykoz İtfaiyesi çalışanları, yeni tekerlekli kaydırakları park halindeki araçlara uyguladı.

Son derece başarılı geçen tatbikatta, hastanedeki olası bir yangına karşı müdahale canlandırıldı. Bu sırada itfaiye araçlarının yolu üzerinde ve müdahale edeceği noktada bulunan binek araçlar ise itfaiye erlerinin kısa sürede taktığı 4 tekerlekli kaydırak sayesinde, kolayca hareket ettirildi.

‘İtfaiye personeli artık araçları yoldan çekmek için büyük bir çaba harcamayacak’

Özellikle yangına müdahale etmek için ilerlerken itfaiye aracının önünde engel teşkil eden araçlar, itfaiye çalışanlarına büyük zorluk çıkartıyordu. Zamanında yangına müdahale edemeyen itfaiye personeli nedeniyle ise malı yanan vatandaş, büyük bir mağduriyet yaşıyordu. Beykoz İtfaiyesi ise bu durumu ortadan kaldıracak tekerlekli kaydırakları başarıyla denedi ve gelecekteki olası yangınlara müdahale etmek konusunda vatandaşlara umut verdi. Buna göre itfaiye çalışanları, artık çekicilerin gelip yol kenarından araçları çekmesi için beklemek zorunda kalmayacak ya da araçları yol kenarından çekebilmek için büyük bir güç harcamayacak. Son derece pratik olan kaydırakların üzerine bindirilen araçlar, bir kaç kişinin yön vermesiyle, büyük bir çaba gerektirmeden istenilen yere taşınabilecek.

Haber Merkezi

Beykoz AcarBlu Rezidans ziyaretçilere açıldı.
Önceki Beykoz AcarBlu Rezidans ziyaretçilere açıldı.
İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Sonraki İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz