Beykoz İstişare Ekibi her an kapınızı çalabilir

  • 24.09.2021 18:10
  • Güncelleme: 24.09.2021 18:11
  • Okunma: 10897 kez
  • Yorum: 5
Beykoz Belediyesi tarafından kurulan istişare ekibi, vatandaşların ayağına giderek istek ve şikayetleri topluyor.
Beykoz İstişare Ekibi her an kapınızı çalabilir

Beykoz Belediyesi, ilçe sakinlerinin istek ve şikâyetlerini etkin şekilde almak ve hızla çözmek amacıyla "Çözüm Merkezi" bünyesinde kurduğu mobil "İstişare Ekibi"yle vatandaşların ayağına gidiyor.

Mutlu bir ilçe için vatandaşlara yönelik iletişim kanallarını artıran Beykoz Belediyesi, ilçe sakinlerinin istek, şikâyet ve önerilerini yerinde almak ve hızla çözüme kavuşturmak üzere halkla ilişkiler alanında bir ilke imza atarak “İstişare Ekibi” kurdu.

İlçe sakinleri tarafından, 444 66 61 No’lu "Çözüm Merkezi"ne telefon,e-mail, mesaj, dilekçe ve sosyal medya yoluyla iletilen talepler, ilgili müdürlüklerin çalışmalarıyla çözüme kavuşurken, yeni başlatılan uygulamayla da yerinde tespit ediliyor.

Beykozlulara belediyeyle iletişim kolaylığı sunan hizmet kapsamında 34 personelinin görev aldığı 3 mobil ekip hafta içi her gün belirlenen mahalleleri kapı kapı dolaşarak ziyaretler yapıyor.

Kuruma ulaşmak için (telefon, e-mail, dilekçe, sosyal medya gibi) mevcut iletişim kanallarını tercih etmeyen ya da kullanamayan vatandaşlar, başlatılan yeni hizmetle taleplerini yüz yüze iletme fırsatı buluyor.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın selam ve sevgilerini ileten, vatandaşlarla hasbihal eden ekipler, belediye hizmet noktaları hakkında bilgiler veriyor, ilçeye değer katan, yaşamı kolaylaştıran yatırımları anlatıyor ve vizyon projeleri tanıtıyor.

Belediye hizmetleriyle ilgili vatandaşların taleplerini kayıt altına alan İstişare Ekibi’nin sahadaki talepleri “Çözüm Merkezi”ne aktarmasıyla konuyla ilgili müdürlükler ve personel nezdinde “görev emri” oluşturuluyor.

Sahadan, Çözüm Merkezi’ne yansıyan istek, şikâyet ve hizmet önerileri vatandaş memnuniyeti esaslı güncel teknoloji ve uygulamalarla kısa sürede sonuca ulaştırılıyor.

Ayrıca vatandaşlar talep ettiklerinde hizmet süreçleri hakkında görevli personelden bilgi alabiliyor.

Çözüme kavuşan taleplerle ilgili vatandaşlara tek tek bilgilendirme yapılıyor.

Beykoz Belediyesi ekipleri tarafından sahadan alınarak "İstişare Koordinasyon Merkezi"nde kayıt altına alınan vatandaş talepleri, modern kent hizmetlerine kavuşan mamur bir ilçe için gerekli hizmet yol haritasına da rehberlik edecek.

İstişare Ekibi, mutlu Beykoz için 45 mahalleyi dolaşarak her eve ulaşmayı hedefliyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Çözüm Merkezi, İstek, Şikayet

Yorumlar (5 Yorum)

Mahmut (1 ay önce)

Özellikle kavacık Orhan Veli kanik caddesi ve Fatih Sultan Mehmet caddesinde yapılan kaldırım genisletip yolu daraltarak zaten trafik sorunu yaşayan caddeleri iyice berbat ederek araba geçemeyecek hale getiren projeyi çizenden onaylayan kadar tüm emeği geçen herkese beddularimi sunarım.

Ufuk (1 ay önce)

Kavacık'da yol altından kablo geçirmek için sokak içinde ki yolu karşıdan karşıya kazdılar, daha sonra yolu kapattılar ama yol 2 gün sonra çöktü. O çöken yolu yaptırmak 1 ay sürdü arabaların altı oturuyordu nerdeyse geçerken. Tekrar gelip yaptılar, eskisi kadar olmasa da halâ bozuk yol. Özetle *** gibi bir hizmet..

Yavuz (1 ay önce)

Beykoz belediyesi kavacika in caddelerinin içine ettiği gibi diğer yerleri de aynı yapmış anlaşılan. Millet evinin önüne bile araba bırakmıyorsa ne halt yemeye o kadar büyük kaldırımlar yaptin. Kavacika bazı kaldırımlar 10 metre, inanmayan gitsin baksın.

Salih (1 ay önce)

Paşabahçe ve kavacık tada durum aynı hatta pek çok yerde Pandemi kisitlama sürecinde sokaklar boş iken yapmadılar Yapmak için okulların açılmasını beklediler Amaç hizmet değil vatandaşa nasıl eziyet edilir onun dersindeler Ayrıca her sene kaldırın yenileme altyapı yenileme hikayesi oluyor artık yemiyor halk bunları Allah yedirmesin diye beddualar bir gün yerini bulacak bu beddualar

Necmettin Denizhan (1 ay önce)

Riva mahallesi çarkıfelek çıkmazı sokak sakinleri olarak beykoz belediyesine defalarca müracat etmemize rağmen bizleri Kışın Çamura Yazın Toza mahkum etme inadını sürdürmek te bu tutumu için tüm yetkililere teşekkür ederiz

Yorum Yaz