Güncel

Beykoz İshaklı Mahallesi’nde vatandaş yolları kesti

Beykoz İshaklı Mahallesi’nde vatandaş yolları kesti
26.09.2016 16:27
| | |
14836

Beykoz İshaklı Mahallesi’nin yolları hafriyat kamyonları yüzünden kullanılamaz hale gelince köylünün sabrı taştı…

Önceki hafta küçük bir eylem yapan İshaklı Mahallesi sakinleri, seslerini duyan olmayınca bu kez yolu kapatarak hafriyat kamyonlarının geçişine izin vermedi.

İshaklı Köyü Muhtarı Ali Balta, vatandaşın artık çileden çıktığını, köyün harabeye dönüştüğünü ve yolların kullanılamaz hale geldiğini ifade ederek, artık köylülerin buna dayanacak güçlerinin kalmadığını söyledi. Muhtar, köyde bulunan 60 yıllık taş ocağının kapandığını ve kapanan taş ocağının alanına kaçak hafriyat dökümü yapıldığını ifade etti.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ile de konuyu görüştüklerini, Mustafa Gürkan’ın ise ilgililerle görüşerek bilgi vereceğini söylemesine rağmen kendisine dönüş olmadığını ifade eden Muhtar Ali Balta, “ Allah rızası için bu işe bir çözüm bulunsun” şeklinde dert yandı.

Köylülerin artık sabrının taştığını ve burada yaşanacak bir huzursuzluğun önüne geçemeyeceklerini ifade eden Muhtar, “çocukları sokağa çıkaramıyoruz artık bizi güvene alın” dedi.

Yolu kesen vatandaşlara polis müdahale etti

Dayanacak gücü kalmayan vatandaşlar yolları keserek, hafriyat kamyonlarının geçişine izin vermeyince, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri duruma müdahale etmek zorunda kaldı. Vatandaşlarla polis arasında tartışma yaşansa da yol bir süre ulaşıma açılamadı. Muhtar Ali Balta, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ile irtibata geçerek duruma çözüm üretmeye çalıştı.

Emniyet güçleri ise vatandaşları, yol kapanmanın suç olduğunu, ancak bunun ilgili kurumlara resmi yollarla yapılacak müracaatlar sonucunda çözülebileceğini, kanunlara karşı gelerek çözüm üretilemeyeceği şeklindeki ifadelerle ikna etmeye çalıştı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, İshaklı, Ali Balta, hafriyat, Kamyon

reklam
3 Yorum
cuneyt15.10.2016 07:52:35

Kamyonlardan köyüme giriş yapamıyorum, jer taraf çamur yollar bozuk,en az 30 tane kamyon peşisıra dizilmiş, yolları kapıyor.Mustafa bey size aynen katılıyorum bu ülkede arsan varsa yandın.Gecekondu yapanlara ses yok biz kulübe koysak yıkım ekibi geliyor.

murat27.09.2016 12:42:28

iyi yapmışlar yol keserek çünkü yetkililer ilgilenmiyor son sürat gıdıyor kamyonlar çavuşbasında çamurlu yolda kayarak koca kamyonu devırıyordu bı tanesı kendılerı yüksek olduğu ıcın ufak araçları sureklı sıkıştırıp dayılık taslıyorlar çocuk kadın dınlemıyorlar yetkılıler onlem almalı kımın ıcın çalışıyorlarsa artık hıc bır seyı takmıyolar arkadaslar

Mustafa Barut27.09.2016 09:04:21

SUÇLU KİM??? VATANDAŞ MI,KAMYONCUMU,GÖREVİNİ YAPAN POLİS Mİ KİM? YOKSA BEYKOZU ÜÇÜNCÜ SINIF BİR YERLEŞİM YERİ GÖRÜNÜMÜNDEN ÇIKARAMAYAN,RANT UĞRUNA GÜZELİM ORMANLARI KESEREK İNŞAAT İZNİ VEREN,KENDİ TAPULU ARSANIZA İKİ KATLI BİR EV YAPMAK İSTEDİĞİNİZDE İMAR YOK DİYEN,AMA PARAYI BASTIRINCA KANUN YASA GÖZETİLMEDEN İMAR İZNİNİ VEREN,BEYKOZU GECEKONDU GÖRÜNÜMÜNDEN KURTARAMAYAN,BEYKOZU SADECE ACARKENT,BEYKOZ KONAKLARI VE KAVACIK OLARAK KABUL EDEN YÖNETİCİLERİN Mİ YOKSA.SORUYORUM SİZE SUÇLU KİM?

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"