Beykoz İshakağa'da minik eller işbaşında

  • 03.04.2018 13:55
  • Güncelleme: 03.04.2018 14:14
  • Okunma: 11949 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İshakağa Ortaokulu 5B sınıfı öğrencileri, 3D yöntemiyle tasarladıkları kalıplarla kurabiye yaptı.
Beykoz İshakağa'da minik eller işbaşında

Beykoz İshakağa Ortaokulu 5B sınıfı öğrencileri, katıldıkları “3D yazıcı ile Pi sayısını modelliyorum” atölyesinde önce kalıp yapmayı öğrendi... Daha sonra ise tasarladıkları kalıplarla kurabiye yaptı, yaptıkları kurabiyeleri satarak gelir elde etti.

Çocuklardaki girişimcilik ruhunu ve tasarım odaklı düşünme becerilerini harekete geçirmek amacıyla oluşturulan “Minik Eller İş Başında” başlıklı Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği'nde belirtilen toplum hizmeti kapsamında çalışmalar yapılan İshakağa Ortaokulu'nda, 5B sınıfı öğrencileri yaptıkları kurabiyeleri ebeveynleri gözetiminde komşu ve akrabalarına satarak elde ettikleri geliri İLKYAR Vakfı'na bağışladı.

İlköğretim Okullarına Yardım Vakfı (İLKYAR)'a bağışlanan paralar ise yatılı olarak okuyan ilköğretim çağındaki öğrencilerin giderli için kullanılacak.

Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO)'da okuyan aynı yaştaki öğrenciler için çeşitli zeka ve strateji oyunları için harcanacak olan parayla eğitici-öğretici oyun malzemeleriyle dolu bir oyun odasının kurulacağı açıklandı.

Okul yönetimi ise projenin gerçekleşmesinde katkısı olan öğrencilere, onları destekleyen velilere ve öğretmen Dilruba Tayboğa’ya teşekkür etti.

Matematik öğretmeni Dilruba Tayboğa ise yapmış olduğu açıklamada, "okulumuz öğrencileri tarafından gerçekleştirilen etkinlik bir topluma hizmet projesidir. Bu proje ile yatılı okullarda eğitim gören dezavantajlı çocukların eğitimine katkı sağlanması planlanmaktadır. Tüm duyarlı velilerimizin ve Beykoz halkının bu projeye sahip çıkmasını ve yaygınlaşmasını istiyoruz.  Bu ve bu tarz çalışmalar çocuklarımızın sosyal sorumluluk bilincini geliştirdiği gibi dezavantajlı çocuklar için de bir umut oluyor" dedi.

Haber Merkezi