Beykoz işçilerine çift bilet tuzağı

  • 15.05.2022 16:17
  • Güncelleme: 15.05.2022 16:21
  • Okunma: 30619 kez
  • Yorum: 7
Beykoz'dan farklı ilçelere çalışmak için giden ilçe halkı bazı otobüslerdeki çift bilet uygulamasına isyan etti.
Beykoz işçilerine çift bilet tuzağı

Beykoz'dan sabahları farklı ilçelere ekmek parası giden vatandaşlar, bazı otobüslerdeki çift bilet uygulamasını nedeniyle mağduriyet yaşıyor.

İlçede iş alanı bulamayan Beykoz sakinleri, Tuzla, Maltepe, Pendik, Kartal gibi ilçelere gitmek için sabahın erken saatlerinde Kavacık'a gelerek buradan 500T Tuzla-Cevizlibağ seferini yapan İstanbul'un en uzun hattını kullanıyor.

Sabah gidişlerde tek bilet olarak uygulanan tarife nedeniyle 7 lira 67 kuruş ödeyen ilçe sakinleri, akşam iş çıkışlarında Kavacık'a gelebilmek için yine aynı otobüsü tercih ediyor ancak bu defa otobüs karşıya geçeceği için 15 lira 34 kuruş ödemek durumunda kalıyor.

Her ay 22 gün çalışan Beykoz sakini sabah işe gitmek için 168 lira 74 kuruş akşam işten dönmek için bu fiyatın iki katını yani 337 lira 48 kuruş ödemek zorunda bırakılıyor.

Geçmediği köprünün parasını ödemek zorunda kalan Beykoz işçileri yetkililerden Kavacık Köprüsü durağına 'iade makinesi' konulmasını istiyor. Özellikle metro ve metrobüs çıkışlarda bulunan iade makineleri, ilk binişte fazla alınan paranın iade edilmesini sağlıyor.

Konuyu Dost Beykoz Haber Merkezi'ne ileten ilçe sakinleri, 'iade makinesi' çözüm önerilerini defalarda 'siyasilerden talep ettiklerini ancak duyarsız kaldıklarını' ifade etti.

Her gün 57 bin kişinin kullandığı 500T'deki çift bilet uygulaması için vatandaşlar yetkililerden çözüm bekliyor.

Akşam saatlerinde durak kalabalığı aldı başını gidiyor

Dost Beykoz'un daha önce dile getirdiği otobüs duraklarındaki kalabalık için henüz bir çözüm üretilebilmiş değil. Yıllardır değişmeyen yoğunluktan dolayı çeşitli kesimler her ne kadar şikayetlerini dile getirse de kent yöneticileri tarafından somut bir çözüm önerisi bile sunulabilmiş değil.

Kavacık Köprü durakları, transit geçiş noktası olması nedeniyle sabah ve akşam işe gidiş-geliş saatlerinde öğrenci yoğunluğunu da alınca vatandaşlar otobüslerde de yer bulamıyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, 500T, Otobüs, Çift Bilet, İşçi

Yorumlar (7 Yorum)

Serdar (1 ay önce)

Yahu niye bunu hemen siyasete bagliyosunuz? Kavacik duragina iade makinasi konulabilir konulmalida!! Nicin hemen akp chp olayina bagliyorsunuz işi? Evet Ozal zamaninda cikti bu cift bilet olayi simdiye kadarda birsey yapilmadi. 15 lira 1 durak icin cok degilmi? Kozyatagindan kavaciga!! Millet kutuplasmiş zaten daha ne diyeyim ki? Düşmana gerek yok biz variz zaten!

Erhan (2 ay önce)

Şimdimi akliniza geldi dost beykoz sözde haber yapıyorsunuz 25 seneden beri neredeydiniz

Yusuf (2 ay önce)

Bu düdükleme şekli akbil'in icadıyla başladı. Şimdi soralım millete 25senedir bu hatlarda kendilerini düdükleyen kim?! 121A ya binip 1durak sonra inen beykozlu iade alıyormuydu! Kavacıktan binip 1durak sonra fabrikalar durağında inen vatandaş, istanbulun en kısa mesafesine çift bilet düdüklenmiyor mu!? Siz gazeteci degil tezekçi bile olamazsınız.

Cemal (2 ay önce)

Ben 25 yıl önce tuzlaya gidip geliyordum ozamanda tarife bu şekildeydi yeni uygulama gibi haber yapıyorsunuz

Bülent sezginer (2 ay önce)

Dost beykoz yazıya geldimi yazıyorsun icraat yok lafta büyük şehire yazıyormuşsun laf ebeliği yapmayın dost musunuz degilmisiniz belli değil niye gazetende boy boy haber yapmıyorsun

Recep Yılmaz (2 ay önce)

Katılıyorum vede destekliyorum bu konuyu haber yaptığınız için teşekkürler

Salih salih (2 ay önce)

Beykoz dan Kartala yeni bir hat acılması lazım.cok ihtiyac var.yolcu cok.

Yorum Yaz