Beykoz İş Okulu’na yepyeni sınıf

  • Güncelleme: 05.10.2013 00:11
  • Okunma: 8073 kez
  • Yorum: 0
Hafif zihinsel engelli öğrencilere meslek edindirmeye yönelik eğitim faaliyetleri yürüten, Beykoz İş Okulu, Beykoz Belediyesi, Turyap Gayrimenkul ve Göksu Evleri Hayvanseverleri’nin katkılarıyla yep yeni bir bilgisayar sınıfına kavuştu
Beykoz İş Okulu’na yepyeni sınıf

Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi,“Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Bilgisayar Sınıfı”nın açılışı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, belediye başkan yardımcıları, sınıfın yapımına öncülük eden Göksu Evleri hayvanseverleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katıldığı törenle yapıldı.

11 bilgisayarla yenilenen sınıfta, Büro Yönetimi ve Sekreterlik alanında istihdama katılmak üzere öğrencilere bilgisayar Office programları, veri kaydetme, fotokopi çekme gibi konularda eğitim verilecek.

Sınıfın bilgisayarları, sandalye, masa, perdeleri ve örtüleriyle yenilenmesine öncülük eden, boya ve badana işlerini de üstlenen Göksu Evleri hayvanseverleri Başkan Yücel Çelikbilek’e çalışmayla ilgili bilgi verdi ve okula hamilik edeceklerini belirttiler.

Başkan Çelikbilek de eğitim alanındaki gelişmelere hayırseverlerin desteğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve yenilenen sınıfın geleceğimiz olan öğrencilere, hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Başkan Çelikbilek’e El yapımı Plaket

Kurdelenin kesilmesinin ardından okulun diğer sınıflarını, yiyecek-içecek, seramik ve baskı atölyelerini inceleyen Başkan Çelikbilek’e öğrenciler kendi elleriyle yaptıkları kurabiyelerden ikram etti.

Bardak, tişört gibi malzemelere baskı çalışmasının yapıldığı atölyeyi de gezen Çelikbilek’e öğrencilerin hazırladığı teşekkür plaketi takdim edildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz