Beykoz İncirköy’de ‘mühür’ açıldı

  • 0
  • 7975
Beykoz İncirköy’de ‘mühür’ açıldı

24 Nisan 2015 tarihinde mühürlenen İncirköy Spor Kulübü'nün mührü bugün söküldü.

Daha önce AK Parti, CHP ve MHP Milletvekillerinin katılımıyla görkemli bir şekilde açılan İncirköy Spor Kulübü, açılışının ardından ruhsat verilmesini beklerken mühürlenmişti. Yaklaşık 20 gün önce Beykoz Kaymakamlığı'nın emriyle Beykoz Belediye Zabıtaları'nın gelip mühürlediği Kulüp, emekçi spor adamlarının ve mahalle sakinlerinin tepkisini çekmişti. Kulübün mühürlenmesine rağmen yılmadan çalışmalarını sürdüren çocuk ve gençler ise Beykoz'un takdirini kazanmış, Dost Beykoz ise İncirköylü gençlerin antrenmanını görüntüleyip haberleştirmişti. 11 Mayıs Pazartesi günü Beykoz Kaymakamlığı'na bir dilekçeyle başvuran İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan ise bu akşam saatlerinde gelen güzel haberle sevindi. Akşam saat 18.45 sularında İncirköy Spor Kulübü'ne gelen zabıta ekipleri, mührü sökerek Kulübün faaliyetlerine yeniden izin verdi.

Beykoz İncirköy Mahallesi, spor kulübünün mührünün sökülme haberinin mutluluğunu yaşıyor. Yaklaşık 20 gündür mühürlü duran Kulüp'ten faydalanamayan minik sporcular, buna karşın antrenmanlarına başlamış ve İncirköy'de bulunan sahaya çıkarak ter atmıştı. Mührün sökülmüş olmasına en çok sevinenlerden birisi de kuşkusuz İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan'dı. Mahalledeki çocuklar için Antrenör Mahmut Tanış ile birlikte büyük çaba gösteren Mahir Taştan, Dost Beykoz'a özel olarak şunları anlattı:

Mahir Taştan: “Terk amacımız, İncirköylü gençlerin geleceğini korumak”

"Bildiğiniz gibi Kulübümüzün mühürlenmesi dolayısıyla hepimiz büyük üzüntü yaşamıştık. Ancak buna karşın çocuklarımızla birlikte antrenmanlarımıza da başlamış ve heyecanlı bir şekilde geçen 3 haftada sürdürmüştük. Ben 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü Beykoz Kaymakamlığı'na giderek bir dilekçe verdim ve Kulübümüzün tekrar açılmasını rica ettim. Çocuklarımız antrenmanlarını yapıyor ancak Kulüp olanaklarından yararlanamıyordu. Sevindirici haber ise bugün geldi ve zabıta ekipleri gelerek, İncirköy Spor Kulübü'nden mührü söktüler. Hepimiz çok mutluyuz. En yakın zamanda ruhsat ile ilgili olan pürüzlerin de giderilmesini bekliyoruz. Bu mahallede sporu yaygınlaştırmak adına, gelecek nesillere aşılamak adına ne gerekirse yapacağız. Bizlerin tek amacı mahallemizdeki gençlerimizi kazanmak ve geleceklerini koruma altına almaktır."

İLGİLİ HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ: 

Beykoz’da İncirköy Spor Kulübü mühürlendi!

Haber Merkezi

Beykoz'da Bir İstanbul Hatırası
Önceki Beykoz'da Bir İstanbul Hatırası
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz