Beykoz imar için son günlerini sayıyor

  • Güncelleme: 06.11.2017 13:40
  • Okunma: 18327 kez
  • Yorum: 7
Beykoz Belediyesi Kasım ayı ilk oturumunda konu imar planlarıydı. Başkan Çelikbilek, "Beykoz imar için son günlerin sayıyor" dedi.
Beykoz imar için son günlerini sayıyor

Beykoz Belediyesi Kasım ayı olağan toplantılarının ilk oturumu Yücel Çelikbilek başkanlığında yapıldı.

AK Parti ve CHP grubunun ortak önergesi ile şehit Uzman Onbaşı Kemal Zeren’in ismi uygun bir yere verilmesi oy birliği ile kabul edilen mecliste imar planlarının ne zaman çıkacağı tartışıldı.

Belediye Meclis Binası inşaatı devam ettiği için toplantı salonunda yapılan meclis toplantısı yoklama ve bir önceki toplantı tutanağının oy birliği ile kabul edilmesiyle başladı. Başkan Çelikbilek gündeme geçmeden önce yazılı ve sözlü önergeleri kabul etti.

Onbaşı Kemal Zeren'in ismi Beykoz’da yaşayacak

Yazılı önergenin ilki AK Parti ve CHP grubunun ortak önergesi olan Van Başkale’de PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Kemal Zeren isminin adına yakışır bir yere verilmesi oldu.

Oy birliği ile kabul edilen önergenin ardından CHP’nin Yenimahalle’ye çocuk yuvası ve kreş açılması ile ilgili yazılı önergesi de oy birliği ile başkanlık makamına havale edildi.

Şahıslar adına meclis üyelerine söz vermeden önce Başkan Çelikbilek şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifa diledi.

CHP Beykoz Meclis Grup Başkanı Hakkı Emanet’te yapmış olduğu konuşmasında aynı temennilerde bulundu.

"İmar sorularına nasıl cevap vereceğimizi bilmiyoruz"

CHP Meclis Üyesi Aydın Düzgün söz alarak Beykoz’da billboardlarda asılan imar konusuna değinerek şunları söyledi: “Yaklaşık bir haftadır vatandaşlarımız Beykoz’da imar çıkmış diye bizleri arıyor. Ama nasıl cevap vereceğimi, konunun doğru mu yalan mı olduğunu bilemedim. Normal şartlarda imar çıktı denildiğinde vatandaş belediyeye gider imar durumunu alır ve gerekeni yapar. Bu bilgide bir eksiklik var. Sizden açıklama bekliyorum. Vatandaşımız imarını ne zaman alacak?”

Yücel Çelikbilek: "Beykoz İmar için son günlerini sayıyor"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise konu hakkında yaptığı açıklamada; “Evet imar çıktı. İlk adımlar atıldı. Arkadan takip eden adımları var. Bildiğiniz gibi geri görünüm ve 2B ile ilgili imarlar Beykoz Meclisi'nden, İBB’den ve ilgili kurullardan geçti ve geldi. Bazı bölgelerdeki 18 uygulamalarının sonuçlarını bekliyoruz. Beykoz İmar için son günlerini sayıyor. Milletimiz bir müddet sonra imarını da alacak ruhsatını da alacak. Her şeyin bir vakti saati var.” ifadelerini kullandı.

İmar Komisyonu Başkanı İbrahim Hocaoğlu’da konu hakkında söz alarak “Çiğdem mahallesinin 5000 ve 1000’lik planları tamamen bitti. Şuanda askıda. Askı süreci bittiğinde o bölgede 18 uygulaması içerisinde olmayan tüm müstakil parsellerle ilgili imar müdürlüğüne gidilip imar durumunu alabilirler. Aynı bölgede 18 uygulaması içerisinde kalan yerler ise biraz daha bekleyecek.” dedi.

Son olarak söz alan CHP Meclis üyeleri Deniz Yıldız’ın merhum Bülent Ecevit saygıyla andıklarını söylerken Yılmaz Işık da kardeş şehir Hilvan gezisi ile ilgili meclis üyelerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yapılan konuşmaların ardından gündeme geçilerek aşağıdakiler maddeler oy birliği ile ilgili komisyonlarla havale edildi;

1) Fazla Mesai Ücreti hakkında ki Zabıta Müdürlüğü Teklifi

2) Beykoz Belediye Başkanlığı ile Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi arasındaki İşbirliği Protokolü hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğünün Teklifi.

3) 2018 Yılı Ücret Tarifesi hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi

Bir sonraki meclisi toplantısı 8 Kasım 2017 Çarşamba günü yapılacak. 

Haber Merkezi

Yorumlar (7 Yorum)

ORHAN (3 yıl önce)

Bakın arkadaşlar paşabahce soguksuda imar gecti tam bit kıyım .Yahudilerin fislistinlilere boyle uyguaması yok.anlatıyorum sizlere.Bizim binamız vardı 2 tane imar planı yaparken gittik sorduk 1 bına yoldaydı 4 parcaya bölmüş yol. bınayı firma satın aldı onlara sattık firma akp li villetvekillerin akrabalarının bulundugu firma.neyse bol 8 metreydı.şimdi imar planı askıya cıkmış.Ne oldu biliyormusunuz.8 metre yol olmuş 18 metre asagıdakı bına yola giden bına yola gitmıyor sattık bınayı akp firmaya.yol tek taraflı olarak ucurum tarafına genişleme olmuş.Hep vatan sagolsun diyen tarafdan gitmiş yol.Yola gidenler diyorklı evimizi geri cekelim .Projeyi cizenler olmaz arkaya kacamazsınız arkasıda saglık ocagı ve lise.Tam bir kıyım burda oturtmucaklar insanları parası olan kazanacak her zamanki gibi.Bu plan her iki cepheden yol genişemesi yapsaydı eyvallah ama param sogolsun dıyenler yolu burafa gecsin diye ugraştılar ve plan burda tuttu.Evi yola giden geriye kacamıyor arkasınıda okul lise alanı planlamışlar .intıha etmekden başka caremiz kalmıyor 400 ev öldürüldü.intihar ederken bakalım ya yapacagım 249 ada 2 parsel

selami (3 yıl önce)

10 yıldır imar çıkarılmaması çok manidar bu kadar tembellik olmaz hakketten gerçi yücel bey biraz hemsericilik yapmayıp makamlara doğru adamları yerlestirseydi bu kadar yıpranmazdı şimdi bu hatalarının bedelini ödüyor bu son 5 yıl tam bir kaos

Bülent Kocabıyık (4 yıl önce)

Gümüşsuyundan haber yok, sürekil birileri tarafından engelleniyor. Her kesim kendine göre seçim malzemesi olarak kullanacaklar. İmar planları çıkmasın, CHP diyecek bize oy verin biz bu planları çıkaracağız. AKP'de oy kaybetmemek için çıkartmaya çalışacak. Neden halka hizmet edilmiyor bu konuda? Daha neyi bekleyeceğiz? Her zaman aynı şey, bi sona gelinmedi ne sonmuş.

Kamil Beykozlu (4 yıl önce)

Gümüşsuyu 2/b Arazilerine İmar ne zaman çıkacak biliyor musunuz 2019 Seçimlerine yakın bak demedi demeyin,Niye mi en kalabalık mahallelerden ve en gözde araziler burada. Başkan Hükümet AKP Büyükşehir AKP sizde AKP nedir imarın çıkmasına engel 4 senedir kime takılıyor,biz brokrat değiliz vatandaşın anlayacağı şekilde açıklasanız bizde seçim malzemesi olmadığına inansak ve beklesek.

UFUK ÖZER (4 yıl önce)

18 uygulaması Beykoz için büyük sıkıntıdır. Belediye arsanızın % 40 lık bölümümü bedelsiz kamulaştırabilir ve Beykozda yaşayanlar için büyük sıkıntılar yaratabilir. Bence imar bekleyen beykozlu bu işten zararlı çıkar. Dost Beykoz gazetesi bunun üzerinde durup haber yapmalı ve kamuyu aydınlatmalıdır. syg.

Muro (4 yıl önce)

3 dönemdir seçilen bir nikah salonu yapamayan tek ilçe başkanı dır kendisi. Metal yorgunluğu olmasın başkan da, bu arada ben istanbul un yeni belediye başkanının ismini yolda, parkta, alışveriş pazar yerlerinde, soruyorum her 30 kişiden bir iki kişi ismini biliyor. 2019 mart seçimi gitdi gider.

Hasan Tas (4 yıl önce)

Basligi duyan sanki birsey var sanir. Ayni hikaye isitilip isitilip tekrar suruluyor. Bahsedilen imar bolgesi muteahitlere rant bolgesi. Beykoz'un imar sorununun sadece yuzde 1'ini olusturuyor. Geri kalan yuzde 99'dan hala haber yok.

Yorum Yaz