Kültür

Beykoz İlim Yayma Cemiyeti’nde değişiklik yok

Beykoz İlim Yayma Cemiyeti’nde değişiklik yok
22.01.2017 17:18
| | |
7697

Foto galeri

İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şube Başkanlığı, olağan kongresini üyelerinin de katılımıyla Tokatköy'deki Merkezi'nde gerçekleştirdi.

Kongreye Beykoz Belediye Başkanı ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şube Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu, İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Nevzat Oral, Dost Beykoz Yazarı Nimet Er ve İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şubesi'nin üyeleri katıldı.

"Eğitmeye devam edeceğiz"

15 Ocak günü yeterlilik sayısına ulaşılamadığı için 22 Ocak'ta yapılan İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şube kongresi Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış ve yoklama ile başladı.

Şube Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, "Bizlerden desteğini esirgemeyen yardımseverlerimize candan teşekkür ediyorum. 2015 Yılında bizleri bu göreve layık gördünüz. Bizlerde oluşturduğumuz kadromuzla eğitim adına ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şubesi Olağan Kongresi'nde Divan Başkanlığı'na seçilen Adem Sefer gündemi açıkladı. Faaliyet raporu, mali rapor, denetim raporu, tahmini bütçelerin okunması ve müzakerelerinin ardından Divan Başkanlığı'na seçilecek yönetim için Mehmet Karaahmetoğlu'nun listesi sunularak açık oylama yapıldı. Açık oylamada çoğunluğun sunulan listeye 'evet' demesi sonucu Mehmet Karaahmetoğlu başkanlığa yeniden seçildi.

İlim Yayma Cemiyeti nedir?

İlim Yayma Cemiyeti, 17 Ekim 1951 tarihinde ilim ve irfan sahibi aydınlık nesillerin ilk İmam Hatip Okulu'nu açan sonra ki yıllarda da ülkemiz milli eğitimine 100'ü aşkın İmam Hatip Lisesi kazandırmıştır. Cemiyet, yaptığı çalışmalar nedeniyle Bakanlar Kurulu'nun aldığı kararla 'kamu yararına faaliyet gösteren dernek statüsü' kazanmıştır.

İlim Yayma Cemiyeti, Türkiye genelinde 20 bin öğrencinin barındığı 129 öğrenci yurdu ve halka açık 151 şubesiyle hizmetlerine devam etmektedir.

Asil Üyeler

1- Mehmet Karaahmetoğlu
2-Adem Sefer
3-Nevzat Oral
4-Muharrem Kaşıtoğlu
5- Şahin Soylu
6- Turan Yıldız
7- Haluk Sert
 
Yedek

1-İsmail Ferruh Dalgıç
2-Hüseyin Kuru
3-Mehmet Bakır
4-Selahattin Soyudoğru
5-Ali Ulvi Yılmaz
6-Adem Çalışkan
7-Nafi Ertan

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, İlim Yayma Cemiyeti, Kongre, Mehmet Karaahmetoğlu, Şube, İlim Yayma Vakfı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"