Beykoz ile Üsküdar arası denizden 50 dakika!

  • Güncelleme: 26.06.2015 19:25
  • Okunma: 57797 kez
  • Yorum: 4
Beykoz halkının feryadına kulak veren Dost Beykoz'un çabaları sonuç verdi. Beykoz - Üsküdar arasındaki ulaşıma karayolu'nun yanısıra denizyolu alternatifi geldi.
Beykoz ile Üsküdar arası denizden 50 dakika!

Beykoz ile Üsküdar arasında karayoluyla yapılan yolculuğa denizyolu alternatifi geldi.

Beykoz'un ulaşım sorunlarını gündeme getiren Dost Beykoz, geçtiğimiz aylarda "Beykoz-Üsküdar yolu, Sabah akşam çile dolu" manşetiyle bir haber yapmıştı. İstanbul'un ve Boğaz'ın önemli yerleşim birimlerinden olan iki ilçesinin arasında bir tek 15 numaralı otobüsün yer almasını onun da 'yarım otobüs' olmasını gündeme taşıyan Dost Beykoz, yetkililerin ilgisini çekmişti. Dost Beykoz'da yer alan haberin ardından harekete geçen Beykoz Belediyesi ise önce Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç önderliğinde İETT yetkilileriyle bir araya gelmiş; daha sonra da Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in girişimleriyle 15 Numaralı Beykoz-Üsküdar otobüs hattının sefer sayılarının artırılması kararlaştırılmıştı.

Beykoz Belediyesi'nin girişimleriyle bu kez Beykoz-Üsküdar arasında bir alternatif rota daha belirlendi. Buna göre Beykoz'dan sabah 07.30'da hareket eden bir vapur, 50-55 dakikalık bir yolculuğun ardından saat 08.25 gibi Üsküdar'a ulaşacak. Aynı şekilde akşam saat 18.35'de Üsküdar'dan hareket edecek bir vapur da 1 saat 15 dakika gibi bir sürenin ardından Beykoz'a ulaşacak. Günde iki kez sefer yapacak olan vapur, Beykoz'un yanı sıra Paşabahçe, Kanlıca, Anadoluhisarı ve Küçüksu İskeleleri'ne de uğrayarak, yolcu toplayacak. Aylık abonmanların geçersiz olacağı vapurlarda, 1 lira 75 kuruşluk 'Akbil Ücreti' alınacak. Haftasonları çalışmayacak olan vapur, haftaiçi tüm günlerde seferlerini sürdürecek.

‘Üsküdar’dan saat 18.35’te kalkan vapur, akşam saat 19.40 sularında Beykoz’da olacak’

Ulaşım ile ilgili olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Beykoz'a metro" yapılması yönünde verdiği sözün yerine geleceği günü umutla bekleyen Beykozlular, haftaiçi sabah saatlerinde 1 kez gidiş ve akşam saatlerinde 1 kez dönüş olmak üzere; günde 2 kez alternatif güzergahtan yararlanacak. Beykoz-Üsküdar arasında karayoluna alternatif olarak konan vapur, sabah saat 07.30'da kalkacak ve 08.20-08.25 sularında Üsküdar'a ulaşacak.

Beykoz'dan 07.30'da hareket edecek olan vapur,

07.40'da Paşabahçe'den

07.55'te Kanlıca'dan

08.05'te Anadoluhisarı'ndan ve

08.10'da ise Küçüksu'dan yolcu alacak ve 08.25'te Üsküdar'da olacak.

Aynı vapur, haftaiçi akşam iş çıkışında

saat 18.35'te Üsküdar'dan kalkacak ve

19.00'da Küçüksu'da 19.05'te Anadoluhisarı'nda

19.15'te Kanlıca'da

19.30'da Paşabahçe'de yolcu indirecek ve saat 19.40 sularında Beykoz'da olacak.

İLGİLİ HABER LİNKLERİ:

Üsküdar, Beykoz yolu sabah akşam çile dolu 

İETT yetkilileri ve Beykozlu Muhtarlar bir araya geldi

Haber Merkezi

Yorumlar (4 Yorum)

ADNAN ŞARDAĞ (4 yıl önce)

Öğle Saatlerine yakın bir seferde konulsa iyi olur Sahil yolu günün her Saati yoğun.

Osman Türkyaşar (6 yıl önce)

Vapurun ÇUBUKLU ya uğramaması düşündürücü sebebini anlayamadım.Belkide AK Partiye en fazla oy veren mahalle olduğu içindir.????

Ayşe Ayla (6 yıl önce)

Sabah iş saatlerindeki çileyi anlıyorum fakat o yöne doğru başka saatlerde de konulamaz mı ? Kara yolu her zaman çile .. Neden başka seferler konmuyor ? En azından öğle saatlerine yakın aynı şekilde 16 gibi dönüş konamaz mı ? Yıllardır bu konuda Beykoz Belediyesine yazı yazıyorum ama hiçbir sonuç yok ? Neden ?

ahmet (6 yıl önce)

BU VAPURUN BEYKOZ KADIKOY DE OLMASINI ISTIYORUZ SADECE USKUDAR YOLCULARMI SIKINTI YASIYO 15 F 15 BK KADIKOY SABAH AKSAM CEKILMIYO .YOGUN ISTEK VAR BUNA .

Yorum Yaz