Beykoz İHH'dan büyük kampanya öncesi önemli ziyaretler

  • 0
  • 4894
Beykoz İHH'dan büyük kampanya öncesi önemli ziyaretler
Beykoz İHH'dan büyük kampanya öncesi önemli ziyaretler
Beykoz İHH'dan büyük kampanya öncesi önemli ziyaretler
Beykoz İHH'dan büyük kampanya öncesi önemli ziyaretler
Beykoz İHH'dan büyük kampanya öncesi önemli ziyaretler
Beykoz İHH'dan büyük kampanya öncesi önemli ziyaretler
Beykoz İHH'dan büyük kampanya öncesi önemli ziyaretler

Geçtiğimiz günlerde yapılan atama ile İHH Beykoz İlçe Temsilciliği'ne atanan Dost Beykoz Yazıişleri Müdürü Ekrem Tuncer yeni kurduğu ekiple sahaya indi.

Atama sonrası kurmuş olduğu ekibi ile birlikte çalışmalara başlayan Ekrem Tuncer yönetim kurulu üyeleri ile birlikte önemli ziyaretler yaptı.

Yaklaşan kış mevsimi nedeniyle Suriye ve diğer bölgelerin ihtiyaçları için başlatılan kampanya ile ilgili çeşitli kurumlara bilgi veren İHH Beykoz İlçe Temsilcisi Ekrem Tuncer, 10 Aralık'ta bölgeye 10 tır ihtiyaç malzemesi göndermeyi planladıklarını söyledi.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Gelecek Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, İlim Yayma Cemiyeti, Beykoz Müftülüğü ve iş insanı Erdinç Acar'ı ziyaret eden İHH Heyeti bölge için başlatılan yardım kampanyasına destek istedi.

Beykoz Kaymakamlığı'na yapılan ziyarette projenin detayları konuşulurken, Kaymakam Çiçekli, dayanışmanın önemine vurgu yaparak evinde bulundurmuş olduğu İHH kumbarasının bile ailede bir bilinçlenmeye neden olduğunu kaydetti.

Bölgeye yapılacak yardımlarda ilgili başlatılan kampanya hakkında Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli'ye bilgi veren Ekrem Tuncer birçok kurum ve kuruluşu ziyaret ederek, destek istediklerini bu çerçevede Beykoz Kaymakamlığı'ndan da katkı beklediklerini söyledi.

Yeni bir ekip kurduklarını ve bu vesile ile hem tanışmak hem de bilgi vermek amacıyla ziyareti gerçekleştirdiklerini söyleyen Tuncer, Beykoz Kaymakamlığı vasıtası ile bu kampanyanın okullarda duyurulmasını, öğrenci velilerinin bu vesile ile kampanya ya destek verebileceğini belirtti.

Bölgeye 10 tır dolusu giyilmemiş kışlık elbise, ayakkabı, bot ve kadınlar için özel ihtiyaç malzemesi göndermeyi planladıklarını dile getiren Ekrem Tuncer, kampanyayı, İHH, Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi eliyle yürütmek istediklerini kaydetti.

"Allah izin verirse 10 Aralık günü Beykoz Belediyesi'nin önünden tırları uğurlamayı planlıyoruz. Malum o bölgede kış şartları çok ağır olabiliyor. İnsanlar Türkiye'den gelecek yardımları dört gözle bekliyor. Bir sıcak çorba, bir battaniye ve bir çift ayakkabı insanların en öncelikli ihtiyaçları olarak karşımıza çıkıyor. Bizde başlatmış olduğumuz bu kampanya ile ülkemize karşı beslenen umutların suya düşmesini engellemeyi planlıyoruz. İHH eliyle ülkemize duyulan ihtiyaca cevap vermek istiyoruz." şeklinde konuşan Ekrem Tuncer, İHH'nın çalışmalarının yer aldığı kitapçıkları Beykoz Kaymakamına verdi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, kampanyanın hayırlı olmasını dileyen Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli'ye İHH Heyeti birde çiçek hediye etti.

Beykoz Müftüsü Ali Efe'yi de ziyaret eden İHH Heyeti burada da kampanya hakkında bilgi verdi. Ekrem Tuncer Beykoz Müftüsü Ali Efe'den kampanyanın camilerden duyurulmasını isteyerek, bu duyurunun büyük bir destek niteliği taşıyacağını söyledi.

Müftü Ali Efe'de İHH Heyetinde, Diyanet Vakfı olarak Suriye ve diğer bölgelerde yapmış oldukları çalışmalardan söz ederek, kısa süre önce bölgede olduğunu ve Türkiye'nin oralarda çok önemli faaliyetlerde bulunuyor olmasının milletimizin yüz akı olduğunu belirtti. Müftü Efe bu manada kendilerinin de yetimlere yönelik bir kampanyası olduğunu ve Beykoz olarak 50 yetimin sorumluğunu üstlendiklerini dile getirdi. Efe, bir yetimim maliyetinin 400 TL olduğunu dile getirdi.

İHH Heyeti siyasi partilere ve diğer kurumlara yapmış olduğu ziyaretlerde de kampanya ya destek isterken, İHH'nın kurumsal kimliği hakkında da bilgi paylaşımında bulundu. Ekrem Tuncer, İHH'nın toplumun tüm kesimlerinin güven duyduğu bir insanı yardım kuruluşu olduğunu ve yapılan çalışmaların Türk milleti adına yürütülüyor olmasının herkese sorumluluk yüklediğini belirtti.

Ekrem Tuncer, İHH olarak Türk milletinin dayanışma ruhunu tüm dünya ya yaymak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

İHH Heyeti İş insanı Erdinç Acar ile de verimli bir toplantı yaparak, ziyaretlerini tamamlarken, Erdinç Acar ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

İHH heyeti Erdinç Acar’a Kudüs maketi hediye etti.

Haber Merkezi

Beykoz’da tüple engelli dayağına 4 yıl 23 gün hapis
Önceki Beykoz’da tüple engelli dayağına 4 yıl 23 gün hapis
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti