Beykoz, İHH aracılığıyla Gine'ye uzandı

  • 1
  • 9897
Beykoz, İHH aracılığıyla Gine'ye uzandı
Beykoz, İHH aracılığıyla Gine'ye uzandı
Beykoz, İHH aracılığıyla Gine'ye uzandı
Beykoz, İHH aracılığıyla Gine'ye uzandı

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Şube Başkanı Uğur Yoleri, vakfın her yıl gerçekleştirdiği kurban organizasyonunda görev almak üzere Gine'ye gitti.

Kurban Bayramını bu yıl Gine'de geçiren Yoleri, Beykoz adına oradaki çalışmalarını sürdürüyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı, 25 yıldır sürdürdüğü kurban organizasyonunu bu sene 5 kıtada 106 ülke ve bölgede gerçekleştirdi.

İHH, bu bayramda bağışlanan 52 bin 500 hisse kurbanı 2 milyona yakın ihtiyaç sahibine ulaştırmaya başladı.

İHH,  Türkiye ile birlikte 12 ülkede toplamda 23 bin 440 yetim çocuğa bayramlık hediye etti. Kurban organizasyonu dolayısıyla dünyanın dört bir yanına dağılan İHH ekipleri, kendilerini bekleyen yardıma muhtaçlara kurban eti götürmekle kalmıyor, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik projelerle de onların yanında yer alıyor. Cami, mescit, su kuyuları, eğitim merkezleri, meslek edindirme kursları, sağlık çalışmaları, yetimhane binaları vb. birçok projenin temelleri ya da açılışları bu ziyaretler sırasında atılıyor.

Ağırlıklı olarak kriz ve savaş bölgelerinde kurban çalışması yapan İHH ekipleri, bu ülkelerin yanı sıra dünyada Müslümanların yaşadığı ve ihtiyaç duyulan diğer bölgelere de ulaşarak kurban kesimlerini ve dağıtımlarını gerçekleştiriyor.

- Afrika’da kurban sevinci

İHH ekipleri, başta Gine olmak üzere Afrika’da da yoğun bir kurban çalışması yürüttü.

Afrika’da çok sayıda su kuyusu ve katarak ameliyatları projesi yürüten İHH, bu sene ihtiyaç duyulan birçok ülkede kurban çalışması yaparak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı ve bir nebze de olsa onların mutluluklarına ortak oldu.

Somali'de 4 bin 550 hisse kurban kesilerek dağıtılmaya başlandı. Sudan’ın Kesele, Hartum ve Darfur kentlerindeki ihtiyaç sahibi ailelere  ise 2 bin 100 hisse kurban kesilerek dağıtılmaya başlandı. Afrika’nın diğer ülkelerinde de kurban kesimleri ve dağıtımları yapılarak yüzbinlerce kişiye ulaştırılmaya başlandı.

Dost Beykoz'a bir takım açıklamalar yapan İHH Beykoz Şube Başkanı Uğur Yoleri, "İlçemizde bizlere bağış yapan kardeşlerimiz sayesinde Afrika'da birçok Müslüman kardeşimizin yüzünü güldürdük. Bizler bu büyük organizasyonda sadece aracıyız, takdir Cenab-ı Allah'ındır. Yardımda bulunan, bulunmak isteyip şartları el vermeyen herkesten Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Hamzaçebi, Beykoz'da Arakan için çağrıda bulundu
Önceki Hamzaçebi, Beykoz'da Arakan için çağrıda bulundu
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (1 Yorum)

İbrahim Öztürk (7 yıl önce)

İyilik her zaman her yerde. Emeği geçen herkesten Allah iki cihanda razı olsun.

Yorum Yaz