Beykoz idari erkanından şehitlik ziyaretleri

  • Güncelleme: 13.07.2017 19:31
  • Okunma: 4777 kez
  • Yorum: 0
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişiminin yıl dönümünde Belediye Başkanı ve Beykoz Kaymakamı, demokrasi şehitlerinin kabirlerini ziyaret etti.
Beykoz idari erkanından şehitlik ziyaretleri

Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edilen 15 Temmuz'un yıl dönümünde Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, beraberindeki heyetle birlikte 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerini ziyaret etti.

Kabir ziyaretleri sırasında Kaymakam Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Çelikbilek'e şehit ve gazi ailelerinin yanı sıra Beykoz Belediye Başkan Yardımcıalrı Muharrem Kaşıtoğlu, Tacettin Aksu ve İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer’de eşil etti. Beykoz Rüzgarlıbahçe Merkez Camii’nde okunan mevlidi şerifin ardından yola çıkan heyet, ilk ziyaretini Çengelköy'de Kuleli Askeri Lisesi'nin önünde darbeci askerler tarafından hunharca katledilen İsmail Akdemir'in Küçüksu’daki kabrine yaptı. Heyet burada Şehit Akdemir’in babası İsmail Akdemir ve ailenin diğer fertleri tarafından karşılandı.  

Ziyaret sırasında duygusal anlar yaşanırken, kabristanda Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu, eller semaya kaldırılarak dualar edildi.

Heyetin ikinci durağı Kavacık'ta ebediyete uğurlanan Hasan Kaya oldu. Demokrasi şehidi Kaya'nın kabrini ziyaret sırasında heyet karanfil bırakmayı da ihmal etmedi.

Beykoz İdari erkanının şehit kabirlerini ziyaretleri gün boyu devam etti…

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz