Beykoz için yeni projeler geliştirilebilir

  • Güncelleme: 29.05.2020 09:57
  • Okunma: 7707 kez
  • Yorum: 3
Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında ülke siyasetini değerlendirdi.
Beykoz için yeni projeler geliştirilebilir

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç imzalı basın açıklamasında, partinin maneviyatçı bir parti olduğunun altı çizilirken, parti çalışmalarının ilçedeki tüm vatandaşların huzur, barış ve kardeşlik içinde yaşamaları ve ekonomik alandaki hizmetlerin adil bir biçimde Beykoz’un bütününde yaygınlaştırılmasının hedeflendiği ifade edildi.

“Beykoz Belediyesine müteşekkiriz”

Kovid-19 salgınının bir an önce son bulması dileklerinin paylaşıldığı açıklamada, “Bu salgın günlerinde, büyük ölçüde Beykoz Belediyesinin kontrolünde olan Vefa Grubu, çalışmalarını sürdürmektedir. Bu bağlamda, Beykoz Belediye Başkanlığının basın açıklamasında bildirdiği, 10 bin aileye yapılan yardım,  bizleri sevindirmiş ve bu hizmetlerinden dolayı kendilerine müteşekkir bırakmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

“Bu da korkutucu bir tablodur”

Beykoz’da ortalama 20 bini aşkın aileye İBB, Beykoz Belediyesi ve çeşitli STK’lar aracılığıyla yardımlarda bulunulduğu belirtilirken, “Ortalama aile büyüklüğünün dört bireyden oluştuğunu varsaydığımızda, Beykoz nüfusunun 1/3’inin açlık sınırı altında hayat sürdürdüğü gerçeği ortaya çıkmaktadır. Bu, hayli ürkütücü ve bir o kadar da korkutucu bir tablodur.” denildi.  

“Üretime dönük projeler geliştirilebilir”

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

Bu tablo karşısında bizim en elzem vazifemiz,  yardıma muhtaç bir kitleye sürekli destek vermek değil, bu ihtiyaç halini tamamen ortadan kaldırmak için projeler geliştirmektir. Beş yılda on beş yıllık hizmet yapacağım diyerek göreve gelen Beykoz Belediye yönetimi ilk olarak, Beykoz’un öncelikli ihtiyaçlarını belirlemelidir. Bu önceliğin başında hiç şüphesiz, üretime dönük, istihdam sağlayıcı yatırımlar yapması, projeler geliştirmesi gelir.

Seçilmiş İBB ve Beykoz Belediye başkanlarının siyasi kimliklerinden sıyrılarak, dayanışma içerisinde Beykoz’umuzun sorunlarını çözmeleri gerekmektedir. Bugün, Beykoz’da alt gelir grubuyla üst gelir grubuna baktığımızda, aralarında büyük bir uçurum olduğunu görmekteyiz.”

“Fakir mutlu olursa zengin huzurda olur”

İBB’nin askıda fatura projesi ve Beykoz Belediyesinin yardımları yanı sıra, eğer kaynakları yeterli değilse askıda üretime dönük istihdam sağlayıcı projeler geliştirilebilir. Bu projeler OSB ve oto sanayi sitesinin yanı sıra Beykoz’un köylerinde daha kapsamlı tarım ve hayvancılığa yönelik yatırımları kapsar. ‘Fakir mutlu olursa zengin huzurda olur.’ sloganıyla yola çıkarak, üst gelir grubunu, başlatacakları projeye destek vermeye hatta ortak olmaya teşvik edebilir.”

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

KEMAL (4 ay önce)

Saadet partisini çok beğeniyorum çok yerinde faydalı hem köylümüze hemde beykozuza herkese faydalı olacak projeler Allah razı olsun yetkililer dikkat almasını beklerim

Adem COŞKUN (4 ay önce)

Belediyeciliğin mimarı Saadet Partisi'nden başkası olamaz önerileri dikkate alınmalıdır

Şefik BİÇER (4 ay önce)

Üretime dayalı fikirlerinizi takdir eder,uygulayıcıları biran önce göz boyamaya deyil vatandaşın gerçek beklentilerine cevap verilmesini temenni ederim,bunların başında imar ve beykozun köylerinde hayvancılık ve tarıma yönelik çalışmalar geldiğini düşünüyorum inşaallah.

Yorum Yaz