Kader GÜR
  • 01/01/1970 Son günceleme: 26/01/2014 23:11
  • 12.591

Aday adaylığı süreci ilk defa bu kadar uzun bir zamana yayıldı. Hal böyle olunca da zaman zaman tatsız görüntüler yaşandı. Ama her şeye rağmen AK Parti disiplini kendini her ortamda hissettirdi.

Temayül oylamalarında yaşanan manipülasyon belli kişiler kanalıyla kamuoyuna servis edildiği gün aslında yaşanacak birçok tartışmanın da habercisiydi. AK Parti kimliğiyle bağdaşmayan bu tavır karşılığını yukarılarda buldu şüphesiz.

Yüksel Baki’nin istifası ve ardından aday adayı olması belki de Türkiye genelindeki en erken aday adaylıklarından biri olarak arşivlerdeki yerini alırken, diğer bir başkan yardımcısı Metin Torun’un istifa ederek aday adayı olması “AK Parti’de ne oluyor?” sorularını da beraberinde getirdi.

Beykoz’un en başarılı STK Başkanlarından biri olan Beykozlu Giresunlular Derneği BaşkanıHasan Karakaya’nın aday adayı olması Giresunlularda büyük bir coşkuya yol açarken, Ali Bilir’in başvurusu da dikkat çekti. Ancak kuşkusuz Giresun camiasındaki en dikkat çekici başvuru son gün İBB Zabıta Daire Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’na dosyasını teslim eden Mustafa Tahmaz oldu. Tabi bu başvuruya da bir zenginlik olarak görmek mümkün.

5. Dönem Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ün başvurusunda da kendisine büyük bir destek olurken, Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Hulusi Batu’nun da teşkilattaki ağırlığı başvurusunda dikkat çeken ayrıntılar arasında yer aldı. Burhan GünerKemal KayaReşat Bahçeevli ve Çetin Kutupoğlu gibi önemli isimler adaylık yarışına renk kattı.

Aday adayları ilk buluşmalarını yerel basınla gerçekleştirirken bu süreç ağırlıklı olarak sabah kahvaltılarıyla gerçekleşti.

Dost Beykoz olarak biz de bu davetlere icabet etmek için gayret gösterdik.

Dengeli ve özenli geçmesini beklediğimiz bir adaylık süreci bekliyorduk ki Mustafa Tahmaz’ın üslubunu şahsen ben çok tasvip etmediğimi daha önce açıklamıştım. Daha dostça daha gerçekçi olmasında fayda olurdu.

Giderek tırmanan bu özensiz davranışlar Genel Merkez’de de karşılık bulamamış olacak ki AK Parti’den akşam saatlerinde yapılan açıklamayla mevcut Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile yola devam edileceğini öğrendik. Benim için son derece özel olan bu durum tüm Türkiye’ye yine Dost Beykoz’dan anons edildi. Ne kadar gururlansak azdır.

Yücel Çelikbilek isminin açıklanması, Beykoz’da yapılan çalışmaların devam etmesi, istikrarın sürmesi ve en önemlisi Beykoz’un mülkiyet, imar ve tapu sorunlarının çözülmeye başladığı sürecin devamı için olması gerekendi.

AK Parti Genel Merkezi bu noktada çok doğru bir karar vermiş ve AK Parti teşkilatı da tüm kademeleriyle Sayın Başkan’ın etrafında kenetlenmiştir.

62 gün sonra gerçekleştirilecek Mahalli Genel Seçimlerde bu kadroların uyum içerisinde çalışması başarının anahtarı olacaktır diye düşünüyorum.

AK Parti’de hal böyleyken, CHP’de Hızır Yılmaz’ın biraz sakinleştiğini görüyorum. Ama bu yetmez daha sakin ve alt yapısı daha iyi olmalı. Çünkü Beykoz’da siyaset sloganlarla değil samimiyet ve gerçekçilikle karşılık bulur.

İnşallah Beykoz için 2014 Seçimleri hayırlı olur…

Yazarın Yazıları