Beykoz için daha çok çalışacağız

  • 0
  • 8905
Beykoz için daha çok çalışacağız
Beykoz için daha çok çalışacağız
Beykoz için daha çok çalışacağız
Beykoz için daha çok çalışacağız

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Dost Beykoz'u ziyaretinde Suriyeli sığınmacılardan, ilçeye metro kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri öncesi Beykoz'da çalışmalarını sürdüren AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Dost Beykoz Haber Merkezi'ni ziyaret etti.

Turan'ı Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Başyazar Muharrem Ergül, Siyaset Editörü Erdal Öztürk ve Yazar Süleyman Çalık karşıladı.

Dost Beykoz ekibinin sorularını samimiyetle yanıtlayan Turan, Suriyeli sığınmacı konusundan, Beykoz Devlet Hastanesi'nde yapılan operasyona, ilçeye metro taleplerinden, öngörünüm ve etkilenme alanlarına ilişkin problemlerine kadar çok sayıda noktaya değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28 Mayıs'taki 2. tur seçimlerinde çok daha güçlü bir şekilde desteklenmesi gerektiğini ifade eden Hasan Turan, Suriyeli sığınmacılar konusunda devlet aklının çok daha ince bir hesapla çalışmalarına devam ettiğini, sokaktaki vatandaşın bu bakış açısına sahip olmamasının doğal olduğunu söyledi.

Turan, "Biz binlerce yıllık bir medeniyetle devlet idaresini sağlayan kadrolara sahibiz. Arka tarafta bu konu çok ince elenip sıkı dokunuyor. Günü birlik politikalarla devlet yönetmeye kalkarsak, bırakın bin sene bu topraklarda kalmayı 1 sene dahi barınamayız" dedi.

Suriyeli sığınmacılar noktasında muhalefetin vatandaşları yanlış yönlendirdiği düşüncesini savunan Milletvekili Turan, "Bakın o insanlar şu anda burada misafir statüsündeler. Ebedi billah bizimle kalacaklarını zaten savunmuyoruz. Bu insanlar bizim asırlarca hüküm sürdüğümüz topraklardan bize geldiler." diye konuştu.

Turan'ın konuşması sırasında Başyazar Muharrem Ergül, 1920'li yıllarda 400 bin civarında Beyaz Rus'un sığınmacı statüsünde İstanbul'a geldiğini ve o dönem kentteki Türk nüfusunun sadece 700 bin dolaylarında olduğunu hatırlattı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, "Bugün 4 milyona yakın Suriyeli kardeşimiz burada, insan gücü anlamında da bazı noktalarda destekleri var. Neredeyse tamamı Türkçe konuşabilir durumda. Bizler orada bir tampon bölge oluşturduk ve daha çok Halep bölgesine doğru gönüllü geri dönüşleri zaten başlattık. Yarın bu insanlar döndüklerinde konuştukları Türkçe ile alıştıkları Türk gelenekleri ile orada bulunacaklar, aile kuracaklar ve bu düzen üzerine bir hayat inşa edecekler. Şimdilik bu kadar söylemek yeterlidir" ifadelerini kullandı.

Bölge milletvekili olması nedeniyle bundan sonra Beykoz'a ve Beykozluya dair bütün sorunlarla daha yakından ilgilenme gayretinde olacağını ifade eden Turan, kendisine bugünkü ziyaret haberine başlık atmasının istenmesi üzerine şu yanıtı verdi:

"Beykoz ve Türkiye için daha çok çalışmaya, daha çok imkan oluşturmaya gayret edeceğiz. Çünkü biz kazanınca hiç kimse kaybetmeyecek."

Beykoz'a metro, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Süleyman Erdoğdu'nun bir telefonla görevinden alınması, gerigörünüm ve etkilenme bölgeleri imar planlarına ilişkin soruların da çözüme kavuşturulması gerektiğini söyleyen Hasan Turan, bazı notlar alarak konuların takipçisi olacağına dair söz verdi.

Dost Beykoz gazetesini de inceleyen Turan, seçimden sonra yeniden Haber Merkezi'ni ziyaret etmek için gayret göstereceğini söyledi.

Haber Merkezi

Beykoz için gerigörünüm ve inşaat ruhsatı zamanı
Önceki Beykoz için gerigörünüm ve inşaat ruhsatı zamanı
Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Sonraki Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz