Beykoz için

  • 22.04.2020 21:56
  • Okunma: 6015 kez

Erdal ÖZTÜRK


Evimde kalıyorum. Sağlığımı kolluyorum ve ailemi koruyorum. Beykozluları seviyorum ve zarar vermek istemiyorum.

Sağlık çalışanlarımızı düşünüyorum ve onlara yük olmak istemiyorum. Kamu hizmeti yapanlara yardımcı oluyorum ve onlara kolaylıklar diliyorum. Ülkemi seviyorum ve yarınlara yine hep birlikte ulaşmak istiyorum.

İlçemizin birinci derecede mülki amiri Ahmet Katırcı, her uygulamayı, denetlemeyi ve yerinde incelemeyi, geri durmadan yapıyor.

Beykozlunun sevgisini kazanmış bir insan. İnsani değerleri yüksek olan bir şahsiyet. Onun için Kaymakam beyin her çağrısına, uyarılarına kulak verelim. Bütün bunların hepsi bizim için, Beykoz için.

Beykoz Belediyesi bana göre bu salgın hastalık sürecinde sınıfı geçmiştir. Dezenfektan çalışmaları kesintisiz devam ediyor. Toplu taşımadan, toplu kullanım alanlarına kadar. İhtiyaç sahiplerine ulaşımdan, belediyenin rutin hizmetlerine kadar.

Belediyenin sağlık işleri, sosyal hizmetler, Fen İşleri, ulaşım hizmetleri velhasıl tüm birimleri 45 mahallemizi arşınlıyorlar. Bunları nereden biliyorum. 10 Yıl Meclis Üyeliği, 5 yıl Başkan Danışmanlığı yaptım. 22 yıldır kesintisiz köşe yazarlığı yapıyorum. Kendime göre her mahallede ilişkide olduğum kanaat önderleri var. Onun için diyorum ki belediyemiz bu salgın hastalıkta üzerine düşenleri yapıyor.

STK’larımız üzerlerine düşenleri yapmaya çalışıyorlar. Önce üyeleri, komşuları olmak üzere yetişebildiklerine maddi manevi ulaşıyorlar. Siyasi partilerimiz de boş durmuyor. Önce telefonla arayıp hal hatır yapıyorlar. Bu hal hatırda tespit edilen ihtiyaçları sahiplerine oluşturdukları ekiplerle kapılara kadar gidiyorlar.

Muhtarlarımız çok önemli köprü vazifesi yapıyorlar. Vatandaşın birinci derecede yol gösterici ve rehberliğini yapıyorlar. Bütün bu çalışmaların hepsi bizim için, Beykoz için.

Emniyet teşkilatı mensupları, polislerimiz, bekçilerimiz gece gündüz sokakta.

Belediyemizin zabıta mensupları çok amaçlı çalışıyorlar. Allah hepsine kolaylıklar versin.

Ülke olarak pandemi sürecini iyi yönetiyoruz. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca liyakatli bir insan. Diğer ülke haberlerini televizyonlarda izledikçe, ülkemiz iyi noktada. Ufak tefek sıkıntılar olabilir önemli değil. Genel olarak iyiyiz.

Bu süreçte sıkıntılı günler geçiriyoruz. Evde kalıyoruz. Bu aşamada Beykoz Kent Konseyinin şiir etkinliğini çok yerinde görüyorum, katılım sağlayalım. Beykoz yeniden Orhan Veli’leri çıkaracak kapasiteye sahiptir.

Değerli okuyucularım, ben de bu süreçte hastalandım. Koronavirüs şüphesiyle Beykoz Devlet Hastanesine gittim. Allah’a şükür, Kovid-19 çıkmadı. Lakin karaciğer enzim değerleri çok yüksek çıktı. Yatırdılar beni, en az bir hafta veya 10 gün kalırsın dedikleri yerden sizlerin duasıyla 2 günde taburcu oldum. Bunu dualarınıza borçluyum.

Beykoz Devlet Hastanesi çalışanlarına binlerce teşekkürler. Özellikle göğüs hastalıkları sağlık çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Yüzlerce telefon aldım. Yüzlerce sosyal medya mesajı aldım. Çok sağ olun, var olun. Sevildiğimi biliyordum ama bu kadarını bilmiyordum. Bu koronavirüs elbet bitecek ve biz yine Beykoz sokaklarında özgürce dolaşacağız.

Sarılıp kucaklaşıp cıvıl cıvıl olacağız.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları