Beykoz Hidiv Grubu'ndan büyük başarı

  • 0
  • 7299
Beykoz Hidiv Grubu'ndan büyük başarı
Beykoz Hidiv Grubu'ndan büyük başarı
Beykoz Hidiv Grubu'ndan büyük başarı
Beykoz Hidiv Grubu'ndan büyük başarı
Beykoz Hidiv Grubu'ndan büyük başarı
Beykoz Hidiv Grubu'ndan büyük başarı
Beykoz Hidiv Grubu'ndan büyük başarı
Beykoz Hidiv Grubu'ndan büyük başarı

Dost Beykoz'un da görüntülediği Vodafone 37. İstanbul Maratonu'ndan birçok Beykozlu dereceyle döndü

Dost Beykoz'un da görüntülediği Vodafone 37. İstanbul Maratonu'ndan birçok Beykozlu dereceyle döndü

Yalnızca Türkiye değil, Dünya çapında da önemli maraton yarışlarından birisi olan İstanbul Maratonu'nda Beykoz'dan da dereceye girenler olduğu ortaya çıktı. Bir antrenman günü yolları Hidiv Kasrı'nda kesiştiği için kendilerine 'Hidiv Koşu Grubu' adını veren ve antrenmanlarını daha sonra Beykoz Sahili'nde sürdüren Beykozlular, Vodafone 37. İstanbul Avrasya Maratonu'nda önemli dereceler elde etti. Kategorilere ayrılan Avrasya Maratonu'nda 44-49 yaş erkeklerde Yüksel Kaşıtoğlu Üçüncü, 55 yaş üstü kadınlarda Emine Semra Hergülman İkinci ve Zeynep Savcı da kendi yaş grubunda 6. sırada yer aldı. Yarışmada 3. sırada yer alan ve 42 kilometreyi 03.00.42'lik dereceyle tamamlayan Yüksel Kaşıtoğlu, duygu ve düşüncelerini Dost Beykoz ile paylaştı.

Dost Beykoz'un özel olarak haber yaptığı ve ilçede TOFD Beykoz Şubesi'nden engellilerin tekerlekli sandalyeyle yarıştığı Vodafone 37. İstanbul Avrasya Maratonu'nda dereceye girenler arasında Beykozluların da olduğu anlaşıldı. Üzerilerine giydikleri "Biz Beykozluyuz" tişörtleriyle yaklaşık 2 aydır Beykoz Sahili'nde ve Hidiv Kasrı'nda antrenman yapan Beykozlular, katıldıkları yarışta eğlendikleri kadar derece sahibi de oldular. Hidiv Koşu Grubu'ndan Yüksel Kaşıtoğlu 3.'lük... Emine Semra Hergülman 2.'lik... ve Zeynep Savcı da 6.'lık dereceleri elde etti. Beykoz Kavacık'ta ikamet eden 65 yaşındaki Emine Semra Hergülman, 55 yaş üstü kadınlar dalında 2. olurken, aynı zamanda Avrasya Maratonu'na katılan En Yaşlı Atlet unvanının da sahibi oldu. Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan Yüksel Kaşıtoğlu ise sevincini şu cümlelerle dile getirdi:

Yüksel Kaşıtoğlu: “Avrasya Maratonu’nda derece almak, biz Beykozlular için çok önemliydi…”

"Bu bizim aslında hobimiz... Sürekli koşuyoruz ve bundan büyük bir keyif alıyoruz. Hidiv Koşu Grubu olarak, Beykoz'da bir araya gelerek düzenli bir şekilde antrenmanlar yapmıştık. Bu işi hobi olarak düşünsek de kendi yaş kategorilerimizde hepimiz iddialıyız. Zeynep Hanım da ben de ulusal ve uluslararası pek çok maratona katıldık: Berlin'de Paris'te Rotterdam'da Maraton koştuk. Ancak son olarak katıldığımız Avrasya Maratonu'nun bizim için ayrı bir önemi vardı. Bizler Beykozlu olarak, orada yaşadığımız yeri en iyi şekilde temsil etmeyi istiyorduk. Sonuçta ise hem dereceler elde ettik hem de keyifli saatler geçirdik."

Beykoz'da Hidiv Koşu Grubu olarak antrenmanlarını sürdüreceklerini de ifade eden Yüksel Kaşıtoğlu, özellikle sporun yaş sınırı tanımadığını söyledi. İlçede yaşayan Beykozluları da spor yapmaya davet eden Yüksel Kaşıtoğlu, özellikle orta yaş ve üstünün mutlaka yürüyüş yapması gerektiğini anlattı. Gençlerin de sporun içinde olduklarında daha zinde olacaklarını dile getiren Yüksel Kaşıtoğlu, özellikle kötü alışkanlıkları edinmek ve tembellik etmek gibi olumsuzluklardan böylece gençlerin uzakta duracağını savundu. İstanbul Avrasya Maratonu'nda kendi yaş kategorisinde Üçüncü olan Yüksel Kaşıtoğlu, ailesinden ve çevresindeki dostlarından tebrik aldığını ve bunun kendisini çok mutlu ettiğini de sözlerine ekledi. Kaşıtoğlu ayrıca "Hocam" dediği Murat Kurtak'tan da övgü ve minnetle söz etti.

‘Avrasya Maratonu’nda Hidiv Grubu’nda çok sayıda kişi koştu’

Öte yandan Hidiv Koşu Grubu'nda dereceye giren Yüksel Kaşıtoğlu, Emine Semra Hergülman ve Zeynep Savcı'nın dışında, aynı gruptan şu Beykozlu isimlerin de Vodafone 37. İstanbul Avrasya Maratonu'na katıldığı öğrenildi:

Salim Keleş

Kazım Kaya

Nurşen Kılıçarslan

Yusuf Kaya

Ufuk Öztürk

Kemal Balcı

Zafer Erkanar

Özcan Korkmaz

Servet Kurtuluş

Mine Kılıçarslan

Uğur Batur

Kavacık'tan Bayburt'a net skor: 3-0
Önceki Kavacık'tan Bayburt'a net skor: 3-0
BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Sonraki BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz