Beykoz hentbolu Avrupa kapısına dayandı…

  • 3
  • 7959
Beykoz hentbolu Avrupa kapısına dayandı…
Beykoz hentbolu Avrupa kapısına dayandı…
Beykoz hentbolu Avrupa kapısına dayandı…
Beykoz hentbolu Avrupa kapısına dayandı…

Beykoz Belediye Spor Kulübü Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, hentbol takımının ligi 2. olarak bitirmesine ilişkin AA’ya değerlendirmelerde bulundu.

"Ligi ikinci bitirerek ülkemizi EHF Avrupa Erkekler Kupası'nda temsil hakkı elde ettik" diye konuşan Beykoz Belediyespor Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, hentbolda ciddi başarı yakaladıklarını belirterek, "Ligi ikinci bitirerek ülkemizi EHF Avrupa Erkekler Kupasında temsil hakkı elde ettik." dedi.

AA muhabirine hentbolda 3 yıl önce mücadele etmeye başladıklarını anlatan Kaşıtoğlu, takım açısından 2016-2017 sezonunun parlak geçtiğini ve hedeflerinin üzerinde bir başarı elde ettiklerini kaydetti.

Yola çıktıklarında ligi 6 ila 8. sırada bitirmeyi hedeflediklerini ancak aldıkları başarılı sonuçlarla hedeflerini revize ettiklerini belirten Kaşıtoğlu, Avrupa kupalarına katılmayı hedefleyen bir takım olarak yollarına devam ettiklerini, maçlara da ona göre hazırlanıp mücadeleye çıktıklarını söyledi.

Kaşıtoğlu, son yıllarda Hentbol Süper Liginde şampiyonluğu elinde tutan Beşiktaş Mogaz Hentbol Takımı'nın ardından ligi ikinci bitirmenin önemli bir sonuç olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:

"Ligi ikinci bitirerek ülkemizi EHF Avrupa Erkekler Kupasında temsil hakkı elde ettik. Oldukça zorlu bir kupada mücadele edeceğiz. Çok güçlü takımların mücadele ettiği bir kupa olduğunu biliyoruz. Bu kupada ilk yılımızda çok başarılı sonuçlar elde etmek kolay bir şey değil ama ülkemizi temsil etme adına en iyi mücadeleyi vereceğimiz konusunda kimsenin şüphesi olmasın. Belki ilk yılımızda Avrupa'da bir tecrübe kazanmak adına bize de çok ciddi katkıları olacaktır."

Kurulduğu ilk yıl 2. ligde birinci olduktan sonra bir sonraki yıl da birinci ligde şampiyon olarak Hentbol Süper Ligine yükselmelerinin dikkat çekici bir başarı olduğuna değinen Kaşıtoğlu, şöyle devam etti:

"Arkadaşlığın yoğun olduğu bir takımla mücadele ettik. Gerçekten manevi değerlerin maksimum ölçüde yaşandığı bir takım olarak başarılı bir sezon geçirdik. İlçe olarak mutlu ve keyifliyiz. Gelecek sezonda ise bu sezonu ikinci bitirmenin verdiği sorumluluk ve çıtanın yükselmesi neticesinde gelecek sezona da iddialı bir takım olarak girme zorunluluğumuz doğdu. Hocalarımız bu çerçevede hazırlıklarına şimdiden başladı. Pek çok oyuncumuzla yeni sezon için anlaşmaya vardık. Yeni oyuncularla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki dönemde hentbol camiası iddialı bir Beykoz Belediyespor izlemeye devam edecek."

Beykoz Belediyespor olarak altyapıda 500'ün üzerinde minik hentbolcu yetiştirdiklerini, çeşitli yaş gruplarında takım olarak mücadelelerine devam ettiklerini ve ilçe genelinde hentbolun çok sevildiğini söyleyen Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e de desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Haber Merkezi

Ramazan sigarayı bırakmak için fırsat olsun
Önceki Ramazan sigarayı bırakmak için fırsat olsun
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar