Beykoz, hentbolda muradına erdi 23-20

  • Güncelleme: 01.12.2019 20:07
  • Okunma: 2509 kez
  • Yorum: 0
Süleyman Saba Spor Salonunda BJK Aygaz ile karşılaşan Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı 23-20 kazanarak rakibine üst üste 2. yenilgisini yaşattı.
Beykoz, hentbolda muradına erdi 23-20

Müsabaka her iki takımın da bir birlerini sınadığı anlar ile geçerken, ilk gol ise 2. 57. dakikada Beykoz Belediyespor’dan Doğukan Keser ile geldi.

Ussama'nın golü ile farkı ikiye çıkaran Beykoz Belediyespor’a karşı gol bulmakta zorlanan ev sahibi takım ilk golünü 6. dakikada kazanılan 7 metre atışı ile Görkem Biçer ile buldu.

Yakup Yaşar ile bulunan gole Onur ve Ozan Arifoğlu ile karşılıklar gelince maç 11. dakikada 3-3 oldu.

Cezayirli Ussama ile atağa çıkan Beykoz Belediyespor’da bu ismin vuruşu üst direkten döndü.  

Yakup Yaşar’dan gelen dış şut golü ile ve sonrasında Emre Keskin’den gelen katkının ardından fark 5-3 ile yeniden ikiye çıktı.

BJK Aygaz, daha önceki Beykoz Belediyespor maçlarının golcü ismi Cezayirli Mustafa Sadak’ı oyuna dahil ederek ilk atağında golü buldu 5-4.

Bu gole karşılık günün başarılı isimlerinden Yakup Yaşar ile geldi 6-4.

Beykoz Belediyespor 6-0 savunmasını başarı ile salona yansıtmaya başlarken iki Cezayirli den karşılıklı goller Usamma ve Sadak’la geldi.

Gökhan Örnek ve Emre Keskin ile gelen peş peşe gollerin ardından BJK Aygaz, mola hakkını kullandı.

Maçta ilk iki dakika cezası Beykoz Belediyespor’dan Gökhan Örnek ile yaşansa da atağa çıkan eksik Beykoz Belediyespor, Ussama ile gol bulunca fark 10-5 ile daha da arttı.

Devreye girerken son gol Ussama ile geldi. Bu devrede en golcü isim Beykoz Belediyespor’dan Ussama Boudjenah olurken, ev sahibi takımdan Sadak ve Beykoz Belediyespor’dan Yakup 3’er golle kendisini takip etti.

Maça ev sahibi takım başlasa da ilk goller yine Beykoz Belediyespor’dan Ussama ile peş peşe geldi ve 13-7 ile fark ilk kez altıya çıktı.

Ramazan Döne’nin 7 metresini Mehmet Emre kurtardıktan sonra kaleye yeniden Yağız geçti.

Beykoz Belediyespor takımında bir anlık duraklama döneminden BJK Aygaz 5, Beykoz Belediyespor ise 2 gol bulunca fark 15-12 ile üç gole kadar indi.

Müsabaka hakeminin tribünlerden gelen ıslıklar nedeni ile maça bir süre ara vermesinin ardından yeniden başlayan oyunda BJK Aygaz, Sadak’ın etkili oyunu ile farkı iki gole kadar indirse de konuk takımdan karşılıklar geldi.

Maçta 53.35’de Ümit Kırkayak’ın kırmızı kart ile oyun dışı kalmasıyla birlikte 2 dakikalık sürede salonda 6 kişi kalan Beykoz Belediyespor karşısında ev sahibi takım Tolga ve Tomiç ile bulduğu goller ile rakibini iki farkta yeniden yakalasa da eksik Beykoz’dan kaptan Çağlayan ile gelen gol ile fark bir kez daha 3 sayıya çıktı.

Geriye kalan anlarda oyunda kontrolü elinde tutan Beykoz Belediyespor Takımı Yakup ile 23-20’yi görünce Siyah Beyazlı ekip kaderine razı oldu.

Salon: Süleyman Saba Spor Salonu

Hakemler: Yunus Tokmak-Serdar Özen

Beşiktaş Aygaz: Taner ( Burak ) Tolga 2, Ramazan 3, Görkem Biçer 2, Onur 2, Baran, Ozan Arifoğlu 1, Mustafa Sadak 3, Marko Lasica 2, Tomiç 1, Mehmet, Gökay

Beykoz Belediyespor: Yağız ( Mehmet Emre-Murat ),Ümit 1, Usame Boudjenah 6, Ozan Erdoğan 2, Gökhan 3, Emre Keskin 4, Çağlayan 1, Mikail, Yakup Yaşar 4, Doğukan 3, Yurıı

7 Metre Atışları: Ramazan Döne 2 Gol 1 Kaçırdı, Görkem 1 Gol, Ozan Erdoğan 2 Gol 1 Kaçırdı

Kırmızı Kart: Dk.27 Çağlayan Öztürk ( Beykoz Belediyespor )

Sarı Kartlar: Tolga, Ozan Arifoğlu ( Bjk Aygaz ), Ussama, Ümit ( Beykoz Belediyespor )

2 Dakika Cezalılar: Gökhan Örnek, Emre Keskin, Çağlayan Öztürk, Ozan Erdoğan, Ümit Kırkayak ( 2 ) Beykoz Belediyespor / Tolga Özbahar, Görkem Biçer ( Bjk Aygaz )

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz