Spor

Beykoz Hentbol'u dörtlü finalde

Beykoz Hentbol'u dörtlü finalde
24.03.2015 10:03
| | |
5589

Ankara'da üç gündür devam etmekte olan THF Erkekler 2. Lig Yarı Final müsabakaları sonunda Beykoz Belediyespor Takımı adını dörtlü finale yazdıran taraf oldu.

Ankara’daki Yarı Final İlk maçında Elazığ temsilcisi olan rakip Karşıyaka İÖSK Takımı sahaya çıkmadı. 2.gün programındaYozgat Hentbol ile karşılaşan Beykoz Belediyespor Takımı müsabakadan 34-29 galip ayrıldı. Baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan maçı Beykoz Belediyespor tecrübeli oyuncularının devreye girmesi ile son bölümdeki başarılı oyunu ile kazanmasını bildi.

Ankara Prof.Dr.Yaşar Sevim Spor Salonunda gerçekleşen karşılaşmaların üçüncü gününde Amasya 1957 Suluovaspor ile karşılaşan temsilcimiz son derece rahat bir tempoda üstün götürdüğü müsabakanın ilk yarısını 18-10 üstün tamamladı. İkinci yarıda da tecrübeli oyuncuların maça ağırlığını koyması genç oyuncularının dinamizmi ile rahat bir tempo tutturan yeşil-mavil ekip adeta güle-oynaya bir galibiyete uzanırken maçın sonucunda 36-21 üstünlük skor tabelasına yansımış idi.

Farklı illerdeki 4 ayı grupta gerçekleşen Yarı Final Müsabakalarının ardından dörtlü Finale ismini yazdıran ekipler de belli oldu. Beykoz Belediyesi Hentbol Takımı 1.Gruptan, Erzurum Aziziye Belediyesi Termal Spor Kulübü 2.Gruptan, İstanbul Bahçeşehir Koleji 3.Gruptan ve de Antalya Serik Belediyesi Takımı ise 4.Gruptan finale kalan takımlar oldu.

Aziziye Belediyespor dışındaki 3 takım THF Hentbol 2.Ligde Grup maçlarına aynı grupta mücadele etmişlerdi. Bu arada THF 1.Ligine Yükselme maçları anlamı taşıyan dörtlü final müsabakaları 27-29 Mart 2015 tarihleri arasında Ankara THF Spor Salonunda yapılacak.

Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı bu sezon Beykoz İlçesinde ilk kez kurulan Hentbol Takımı olma özelliği ile dikkatleri ve merakları fazlası ile çekmişti. Kadrosunda oldukça tecrübeli ve milli oyuncuların yanı sıra genç yetenekleri de barındıran Yeşil-Mavili ekip Milli Antrenörler İsmail Tarakçı ve Akın Yenigün’ün nezaretinde çalışmakta. Grup maçlarını son hafta Antalya Serik Belediyesi karşısında aldığı mağlubiyet ile tek yenilgi ile lider tamamlayan Beykoz Belediyespor bir üst lige çıkmayı çok arzulamakta.

Beykoz Temsilcisinin Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu yaptığı açıklamada final müsabakalarına alınlarının akı ile hak ederek geldiklerini söylerken, Ben Akın ve İsmail Hocalarıma takımı teslim edip ilk kez bu şubeyi kurarken başarılı olacağımıza canı gönülden inanmakta idim. Bu güvenimi boşa çıkarmadıkları için kendilerini ve sporcularımı kutluyorum. İnşallah Final karşılaşmalarını da başarı ile tamamlayıp hak ettiğimize fazlası ile inandığımız THF 1.Ligine geçiş yapacağız.”  diye konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Beykoz Belediyespor, Hentbol, Ankara

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"