Spor

Beykoz Hentbol Takımı 1. Lige çıktı

Beykoz Hentbol Takımı 1. Lige çıktı
29.03.2015 15:31
| | |
5047

THF Erkekler 2. Ligi'nde sezonun şampiyonu Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı Takımı oldu.

Bu sezon Kulüp bünyesinde ilk kez kurulup faaliyet başlayan Hentbol Şubesinin ilk sezonundaki bu başarısı her türlü övgüye değerdi.

Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı kupasını aldı

Aynı zamanda Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olan Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, , İsmail Tarakçı ve Akın Yenigün gibi deneyimli iki Milli Antrenöre teslim ettiği takımın yaşadığı şampiyonluğun ardından yayınladığı mesajda, “ Bizler bu güzel görüntüleri yaşatan değerli Antrenörlerimize, sporcularımıza teşekkürlerimi iletmek isterim. Onlar Beykoz’da Hentbol Sporunda bir kapı araladılar...onların açtığı yoldan kısa bir süre zarfında yüzlerce çocuk ve gencimiz de bu spor dalı ile buluşmaya başlayacak, hatta başladı bile. Şampiyonluk Kupamızı Kulüp bünyemizde Hentbol Şubesi açma düşüncemize katkı sunan Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e armağan ediyoruz. Beykoz’da bu sporun daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için projelerimiz hazır.” şeklinde konuştu.

Beykoz Belediyespor bu sezon ilk kez katıldığı ligde tecrübeli ve deneyim sahibi oyuncularının yanında genç ve gelecek vaat eden yetenekleri gençleri ile yakaladığı bu başarının ardından şimdi de gözünü Hentbol Süper Ligine dikme niyetinde.

Yeşil-Mavili ekibin takım antrenörleri İsmail Tarakçı ve Akın Yenigün ikilisi gelen şampiyonluğun ardından yaptıkları açıklamda, “ Biz her zaman iyi takım olduğumuzu, bu işi başaracağımızı ifade ettik. İyi bir kadromuz vardı, çıktığımız müsabakalarda hep üst düzey bir oyun sergileme düşüncesinde olduk. Ankara’daki Final müsabakalarımız beklediğimiz gibi şampiyonluk ile neticelendi. Biz öncelikle bu spor dalını Beykozlular ile buluşturan Başta Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek olmak üzere, Kulüp Başkanımız Muharrem Kaşıtoğlu ve spocularımıza teşekkürlerimiz iletmek istiyoruz. İnanıyoruz ki bu maya Beykoz’da tutacak ! şu anda bu spora okullar bazında yönlendirdiğimiz yüzlerce adayımız var, eğitim süreci devam eden de 200 üzerinde sporcumuz var. Beykoz Türk Hentbolunda adını marka olmuş takımlar arasına yazdıracak, bundan şüphemiz yok” diye konuştular.

Bu arada Ankara’da gerçekleşen THF Erkekler 2.Lig Final maçlarının son gününde Beykoz Belediyespor Antalya Serik Belediyespor Takımını 39-31’lık skor ile mağlup ederek, bu etapdaki 3 maçını da galibiyet ile tamamladı. Beykoz Belediyespor Takımına Şampiyonluk Kupasını ve madalyalarını Türkiye Hentbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Bilgehan Çapraz takdim etti.

Spor Servisi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Beykoz Belediyespor, Hentbol, Erzurum, Aziziyespor, Erkek, Muharrem Kaşıtoğlu, Şampiyon, THF 1. Lig

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"