Beykoz halkından yüksek desibel tepkisi

  • 17.09.2019 10:34
  • Güncelleme: 17.09.2019 10:35
  • Okunma: 11537 kez
  • Yorum: 0
İlçede ikamet eden vatandaşlar geçtiğimiz akşam Beykoz Çayırı'nda başlayan festivaldeki ses ayarının yüksekliğinden yakınıyor.
Beykoz halkından yüksek desibel tepkisi

Beykoz Belediyesi'nin Ortaçeşme'deki Tarihi Beykoz Çayırı'nda Serebral Palsi hastalığına dikkat çekmek üzere düzenlediği festivalde akşam 21.00 saatlerinde başlayan konserlerdeki ses yüksekliğinden vatandaşlar yaka silkiyor.

Tepkilerini sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarında dile getiren ilçe halkı, okul dönemine denk gelen Tarihi Beykoz Çayır Festivali'ndeki sesin yüksek olmasından yakınıyor.

Mehmet Özgür isimli bir vatandaş yaptığı paylaşımda, "Çayır Festivali kapsamında neden ses seviyesi çok yüksek Sarıyer'den dinlesinler diye mi? Hiçbir yıl ses bu kadar yüksek değildi" ifadelerini kullandı.

Bir başka vatandaş ise, "Yalıköy'deki insanlar işe gidecek, çocuklar okula gidecek. Biliyorsunuz değil mi? Beykoz Çayırı'nda şu anda toplasanız 100 kişiyi eğlendirmek için evin içine giren müziğinizi çekmek zorunda değiliz" dedi.

Sosyal medya platformu Twitter üzerinde @tebeschir34 kullanıcı adıyla paylaşım yapan bir diğer vatandaş ise, "Sosyal sorumluluk projeniz çok güzel ama koskoca bir yaz bitti okulların açıldığı zaman yapmak zorunda mıydınız? Sahnedeki sanatçılar, orkestra sanki evin salonunda çalıyorlar malum yarın okul da var. Lütfen ya biraz daha erken bitirin ya da mikrofonların sesini biraz kısın" şeklinde tepki gösterdi.

Beykozlu bir vatandaş da, "Yüksek ses çok gereksiz rahatsızlık veriyor eski senelerde yoktu böyle yüksek desibel" ifadelerine yer verdi.

Beykoz Belediyesi'nin Serebral Palsi için Beykoz Tek Yürek sloganıyla Beykoz Çayırı'nda düzenlenen geleneksel festival 25 Eylül Çarşamba gününe kadar devam edecek.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz