Beykoz halkına göre değil birilerine göre plan yapılıyor

  • 0
  • 7871
Beykoz halkına göre değil birilerine göre plan yapılıyor
Beykoz halkına göre değil birilerine göre plan yapılıyor

CHP Meclis Üyesi ve Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Cemal Yavuz, Aralık ayı meclis toplantısında askıya çıkan planlarla ilgili Göztepe ve Yenimahalleli vatandaşların düşüncelerini anlattı.

Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Cemal Yavuz, Aralık ayı olağan toplantısında Kasım ayında askıya çıkarılan planlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Göztepe ve Yenimahalle'de ikamet eden vatandaşların bazı problemleri olduğunu, kendilerinin 3-4 yıldır bu sorunları dile getirdiğini ancak bölge halkının ilk defa ciddi bir şekilde bir araya geldiğini ifade eden Yavuz, "Beykoz'un imar problemi gerçekten büyük bir sorun. Biz defalarca bu mecliste bunu dile getirdik. Sürekli olarak toplumsal menfaatlere göre plan yapalım dedik. Bireysel menfaatlere göre plan yapmayalım. Bireysel menfaatleriyle yapılan planlar toplumsal menfaatlerdeki vatandaşlarımıza Beykoz halkına hitap etmez. Kişinin menfaatini bir kişiye tercih etmeyelim dedik. Defalarca bunu söyledik." dedi.

"Bunun mücadelesini çok verdik burada"

Askıya çıkarılan planların yapım sürecinin yaklaşık 15 yıldır devam ettiğini ancak istenildiğinde imar olmayan bölgelerin 6 ayda imara açıldığı düşüncesini savunan Meclis Üyesi Yavuz, "Bu plan bölgesindeki insanlar Beykoz'un kendi yerli halkıydı. Beykozlular da buralarda oturma hakkına sahip olan insanlardı. Ama onların sorunları bizi ilgilendirmedi. Deprem deprem diyoruz, hala. Depreme karşı alınacak olan en önemli tedbirin planlar olduğunu da burada söyledik. Beykoz'un planlarının bir an önce yapılması gerektiğini defalarca dile getirdik ama öncelikli olarak halkın yoğun yaşadığı bölgelerden bahsettik. Halkımızın yoğun olduğu yerlerdeki bölgelerdeki planlarımızı yapalım. Çünkü siz plan yapmazsanız vatandaş sakat, çürük ve kaçak yapılaşma olan bir binayı yasal hale ve sağlam hale dönüştüremez. Bunun emin olun çok mücadelesini verdik burada." diye konuştu.

Yavuz, "Bilenleriniz vardır, bilmeyenleriniz vardır ama Beykoz'da yapılan planlara baktık. Yapılan evlere de baktık. Kimlere hitap ettiğini görüyoruz değil mi? Ben Beykoz'un planlarının yapalım derken havuzlu villalı planlar yapalım dememiştik. Halkımızın yoğun olduğu insanların can güvenliğine hitap eden yerlerde plan dedik. Maalesef bugüne kadar yapılan planlara baktığımızda insanların canına hitap eden değil de, cebine hitap eden planlar olduğunu gördük. İlk defa Yenimahalle'de şu anda gündeme gelen bir plan sizleri ilgilendiren bir plan ve bu planda o bölge halkının mağdur olması da çok doğaldır. Neden? Çünkü siz yok sayılarak plan yapıldı." ifadelerini kullandı.

"Beykoz halkına göre plan yapılmıyor"

'Beykoz halkına göre değil, başkalarına göre plan yapıldığı' düşüncesini kamuoyuna deklare eden Yavuz, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bakış açısı şu Beykoz halkına göre değil, birilerine göre plan yapılıyor. Siz bugün bu gerçeği gördünüz ve burada geldiniz, tepkinizi dile getiriyorsunuz. Şu anda askı süresi var planlarla ilgili. Bu bir aylık askı süresinde 237 kişinin imzası olan bir dilekçe var elimde. İnsanlar itiraz ediyorlar. Henüz geç kalınmış değil. Bu insanların itirazlarının dikkate alınarak bu planlar mümkünse yani biz de buna destek vererek yeniden bu insanlar mağdur edilmeden bu planların hayata geçirilmesine, yenilenmesi konusunda Cumhuriyet Halk Partisi grubu olarak biz destek vereceğiz."

Haber Merkezi

Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Önceki Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Sonraki Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz