Beykoz halkına evde sağlık hizmeti

  • 0
  • 12771
Beykoz halkına evde sağlık hizmeti
Beykoz halkına evde sağlık hizmeti
Beykoz halkına evde sağlık hizmeti

Beykoz Belediyesi tarafından vatandaşlara sağlanan evde sağlık hizmetiyle ilçe halkının hayatının kolaylaştırılması amaçlanıyor.

Beykoz Belediyesi’nin daha sağlıklı ve mutlu bir ilçe için hekim, hemşire ve uzman sağlık personellerinde oluşan kadrosuyla özenle ve ücretsiz verdiği sağlık hizmetlerine ihtiyaç sahibi, engelli ve yaşlı kişiler öncelikli olmak üzere tüm ilçe sakinleri randevu alarak ulaşabiliyor. 

Doktorların fizyoterapi reçetesi verdiği serebral palsili, multiple skleroz, parkinsoni fiziksel engelli ve yatağa bağımlı ilçe sakinleri hastaneye transferlerine gerek kalmadan, evde destek tedavi görmenin kolaylığını yaşıyor.

Fizyoterapi uzmanları tarafından haftada bir kez, toplamda 12-16 seans yapılan ziyaretler neticesinde tedavinin seyrine göre hastaların yaşam kalitelerinde iyileşme gözlemleniyor.  

Hizmet kapsamında uzmanlar tarafından hasta yakınlarına refakat sürecine yönelik eğitimler de veriliyor.

Türkiye’de ilk kez başlatılan hizmetle, 3-6 yaş grubundaki çocukların fiziksel, bilişsel (zihinsel), duyusal ve sosyal gelişimleri kurumda görevli çocuk gelişimi uzmanı tarafından, bilimsel ve eğlenceli seanslarla destekleniyor.

Randevuyla eve giden çocuk gelişimi uzmanı 3 ay boyunca, her çocuğa özel hazırladığı, 7 ila 10 seansı kapsayan gelişim destek programını uyguluyor.

Çocukların titizlikle takip edildiği hizmet kapsamında gelişim riski taşıdığı tespit edilen çocuklar ilgili kurumlara yönlendiriliyor.

Hasta Nakil Ambulans hizmetiyle ihtiyaç sahibi, yaşlı ve engelli ilçe sakinlerinin evlerinden hastaneye, hastaneden evlerine nakilleri sağlanıyor.

Beykoz Belediyesi bünyesindeki 3 adet tam donanımlı mavi şeritli hasta nakil ambulansı (acil durumlar dışında) sağlık durumları düzenli seyreden ilçe sakinlerine hizmet veriyor.

Tedavileri için sürekli hastaneye gidip gelmesi gereken (kanser, diyabet ve hiperbarik oksijen tedavisi gören) ihtiyaç sahibi hastalara da düzenli olarak binek araç hizmeti sağlanıyor.

Evde Sağlık Hizmeti ise özellikle yatağa bağımlı hastaların tedavilerinde büyük destek oluyor. 

Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde görevli hemşireler, yatağa bağımlı ilçe sakinlerini düzenli olarak ziyaret ederek doktor reçeteleri doğrultusunda pansuman, serum ve sonda gibi tıbbı uygulamaları yapıyor.

Sağlık hizmetlerine erişimde kolaylık sağlayan bu hizmet, hastalar kadar hasta yakınlarından da takdir görüyor.

İlçede yaşayan yatağa bağımlı veya engelli vatandaşların talepleri üzerine uygun görülen ilçe sakinlerine hasta yatağı ve tekerlekli sandalye desteği de sağlanıyor.  

Haber Merkezi

Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Yönetimi tamam
Önceki Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Yönetimi tamam
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz