Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor

  • 1
  • 7557
Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor
Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor
Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor
Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor
Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor
Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor
Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor
Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor
Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor
Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor
Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor
Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor
Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor
Beykoz halkı Yemen’den vazgeçmiyor

İHH Beykoz Temsilciliği, Ensar Vakfı ve TÜGVA’nın, YEMEN’de yaşanan drama dikkat çekmek amacıyla düzenledikleri kahvaltıya ilgi yoğundu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıya,  İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, İHH Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Ensar Vakfı Beykoz Şube Başkanı Deniz Soytemiz, Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, dernek başkanları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İBB Sosyal Tesislerinde bulunan 3 salona da masa ve sandalye eklenmesine rağmen katılımcıların oturmak için yer bulmakta zorlandığı gözlendi.

“Yemen’de gösteriler fiili savaşa dönüştü”

Üç yıldır Beykoz’da yardım anlamında çok şeylerin değiştiğini söyleyen İHH Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri, “Yemen’deki gösteriler 2014 yılında fiili savaşa dönüştü. Yemen, 2015 yılından beri bombalanıyor. Bu bombardımanda hastaneler, okullar, servis arabaları vuruluyor. 50 binden fazla insan hayatını kaybetti ve bu sayı giderek artıyor.” diye konuştu.

“Yemen’de salgın hastalık ve açlık başladı”

Yemen’de yüz binlerce insan yurdundan ayrılmak zorunda kaldığını sözlerine ekleyen Yoleri,  “Yemen’de salgın hastalık ve açlık başladı. BM ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) açıklamalarına göre en büyük kolera salgını yaşanıyor. Yemen’de her 10 dakikada bir çocuk ölüyor. Ülkeye yapılan yardımlar Suudi Rejimi tarafından engellenmektedir. Halk yaprak yiyerek hayatını sürdürmeye çalışıyor. Dünya bu savaşa sessiz kalıyor. Yemen’in umudu Türkiye’dir.” ifadelerine yer verdi.

İHH çok önemli çalışmalar yapıyor

Yemen’de yaşanan drama dikkat çekmek ve mağdur insanlara destek sağlamak amacıyla düzenlenen kahvaltı programında, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’da bir konuşma yaptı.

İHH’nın dünyada bir marka olduğunu, mazlumun ümidi haline geldiğini kaydeden Bozbay, İHH ile bir yurt dışı programına birlikte gittik. Pakistan bölgesindeki durumu inceleme fırsatı bulduk. İHH hem dünyada hem Türkiye’de çok önemli çalışmalar yapıyor. Çocuklarımızın daha iyi yetiştirilmesi adına birlikte yapmış olduğumuz projelerden biri, ‘Her sınıfın bir yetin kardeşi var’ projesi. Çocuklarımıza gerekli eğitimi veremezsek dünyadaki zulüm artarak devam edecek. Bunun önüne geçmek için okullarımızda değerler eğitimi projeleri uyguluyoruz. Çocuklar dünyanın her tarafından bir yetim kardeş ediniyorlar ve harçlıklarıyla bir sınıf bir yetime sponsor oluyor. Bir yıllık giderlerini karşılamaya çalışıyor. Bunda önemli olan çocuklarımıza merhameti öğretebilmek.” dedi.

 “İnanların saçını bir teli bile Trump’tan daha değerlidir”

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım şöyle konuştu: “İnsanlığı kurtarmak bizim hedefimizdir. Esad’ın, Amerika’nın, Rusya’nın yaptıklarına şahitlik yapıyoruz. Yemen’de aç bırakılan çocuklara şahitlik yapıyoruz. Müslümanlar arasındaki enik savaşın varlığına şahitlik yapıyoruz. Dünyadaki savaşlarda ölen taraf Müslüman, öldüren taraf Siyonistler; Haçlılar; Budistler; işbirlikçiler. İnananların saçının tel bir teli Trump’tan daha değerlidir. Aklımızı kullanmak ve sessiz kalmamak zorundayız. Kudüs işin merkezidir. Orayı kim yönetirse dünyayı o yönetir. Kudüs’ü Müslümanlar yönetirken dünyada adalet tarihte olmadığı kadar yaygınlaştı. Kudüs’ü şimdi Siyonistler yönetiyor. Yemen’deki bu savaş büyük güçlerin uydu devletleri kullanarak yaptığı savaştır. Amerika ve Çin bu büyük güçlerdir. Çin ekonomik pazarı ele geçirebilmek için 100 yıllık projesini başlattı. İpek Yolu Projesi. Bu projenin en büyük ayağı Yemen’den geçiyor. Buradaki hakimiyet savaşında kaybeden Yemenli çocuklar oluyor.”

İstanbul’u ayakta tutun

Genel Başkan Bülent Yıldırım sözlerine şunları ekledi: “İsraf başkasının hakkını gasp etmektir. Biz Yemen’e yardım ederken aslında Doğu Türkistan’a da yardım ediyoruz. Çünkü Siyonizm’in bütün oyunlarını bozmak zorundayız. Kudüs dünyanın yönetim merkezidir. Kudüs’ü kurtaracak 4 medeniyet merkezi vardır. Bu merkezlerden biri Kahire, diğeri Bağdat, üçüncüsü Şam, dördüncüsü İstanbul. 15 Temmuz İstanbul’a yapılan saldırıdır. Yani son kalemize yapılan saldırıdır. İstanbul, Orta Doğu’yla Orta Asya’daki medeniyet merkezlerinin ortası. O nedenle İstanbul’u ayakta tutun.Toplantı Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe’nin okuduğu kapanış duasıyla son buldu.

YEMEN DRAMINI FOTOĞRAFLARLA GÖRÜN

Haber Merkezi

Anadoluhisarı’nın genç basketçileri
Önceki Anadoluhisarı’nın genç basketçileri
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (1 Yorum)

Emirhan (6 yıl önce)

İşin ilginç ve bir o kadar da garip yanı şu ki Yemen için Doğu Türkistan için birşeyler yapmaya çalışırken bile gereksiz toplantılarla gereksiz fazla katılımcı sayısıyla -ki haberde açıkca belli oluyor 3 salon olarak- kendinizle çelişiyor ve tezata düşüyosunuz Ne diyelim Bir Türkiye Klasiği...

Yorum Yaz