Siyaset

Beykoz halkı "Recep Tayyip Erdoğan" dedi. Yüzde 56

Beykoz halkı
2014.08.10 00:00
| | |
5284

Beykoz'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin galibi Recep Tayyip Erdoğan oldu... Erdoğan Beykoz'da yüzde 56.3 oy aldı. Bu sonuç İstanbul ilçeleri arasında 12. sırada yer aldı.

Beykoz'da Seçim Sonuçları 

Beykoz'da bulunan toplam 483 sandıktan yüzde yüzü açılırken, ilçede oy verme işlemine katılımının ise yüzde 69'da kaldı. Son seçim sonuçlarına bakıldığında ise AK Parti'ye nazaran Recep Tayyip Erdoğan isminin daha çok oy aldığı gözlendi. İlçedeki otoriteler, "Erdoğan partisini geçti" şeklinde yorum yaparken, Dost Beykoz'un son sayısında yer alan "Erdoğan yüzde 60 oy alacak" haberinin de büyük ölçüde gerçekleştiği gözlendi. Hatırlanacağı gibi Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de "Bu kez yüzde 50'yi geçeceğiz! Bunu Erdoğan'a borçluyuz" demişti. AK Parti, son yerel seçimlerde 1. sırada yer almış ancak oyların yüzde 44,6'sını alabilmişti. Başkan Çelikbilek ise seçim zaferi nedeniyle yaptığı konuşmaların çoğunda "Ben yüzde 50'nin altında kalmış olmamızı içime sindiremiyorum" diyerek, Başkan seçildiği halde aldığı oy oranından yakınmıştı.

Beykoz, AK Parti adına bir başka önemli işi daha başardı. Türkiye Geneli'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Adaylığı'nda aldığı oy oranı yüzde 52 olurken,  Beykoz'da bu oran yüzde 56'yi dahi aştı. Beykoz, alınan bu sonuçlardan sonra İstanbul genelindeki 39 ilçe arasında AK Parti'nin aldığı oy bakımından 12. sırada yer aldı.

Beykoz'da son durum ise şu şekilde oluştu:

Recep Tayyip Erdoğan: Yüzde 56,3

Ekmeleddin İhsanoğlu: Yüzde 39.0

Selahattin Demirtaş: Yüzde 4,7

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"