Beykoz halkı İmam Hatip istemiyor mu?

  • 1
  • 7004
Beykoz halkı İmam Hatip istemiyor mu?

Beykoz’da uygulamaya sokulmak istenen “imam hatip sınıfı” düzenlemesi dün Paşabahçe Meydanı’nda gerçekleştirilen forumda tartışıldı.

Beykoz'da Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “yoğun talep” nedeniyle ilçede bulunan 30 ortaokulun 11’inde imam hatip sınıfı açmış olmasının yankıları sürüyor. Çeşitli gruplar konuya ilişkin dikkat çekme çabalarını sürdürüyor...

Bunun üzerine Paşabahçe Meydanı’nda forum düzenleyen bölge halkı, düzenlemeye karşı ne yapılabileceğini tartıştı. Foruma ilçede görevli eğitim emekçileri, Paşabahçe Orta Okulu velileri, siyasi parti temsilcileri, Eğitim-Sen üyeleri, bölgedeki diğer okullardan öğretmen ve veliler ile birlikte geçtiğimiz günlerde yoğun bir mücadeleye sahne olan ve süreci anlatan Kadıköy Yeşilbahar O.O.’dan veliler katıldı.

'Okulumdan elini çek'
Konuşmalarda, AKP gericiliğine karşı mücadelenin her geçen gün daha da önemli ve acil bir zorunluluk halini aldığı, “okul içinde okul” olamayacağı, böyle bir girişimin açıkça yasa ve kural tanımazlık anlamına geldiği dile getirildi. Forum katılımcılarının oluşturduğu koordinasyon komisyonu, Paşabahçe O.O.’nu mücadelenin pilot okulu ilan edip “bilimsel eğitimden uzak, sanat ve kültürden yoksun, çoraklaştırılmış bir ülke istemiyoruz. AKP iktidarının ülkeyi ve ülkenin geleceği çocuklarımızı koyu bir karanlığa sürüklemesine izin vermeyeceğiz. İmza kampanyaları, yürüyüşler ve suç duyurularında bulanacağız” dedi.

Haber Merkezi

Küreselleşme ve Dünya Beykozlular Günü
Önceki Küreselleşme ve Dünya Beykozlular Günü
Cengiz Kurdoğlu Kavacıkspor için konser verecek
Sonraki Cengiz Kurdoğlu Kavacıkspor için konser verecek