Beykoz halkı fakir, bunu alamaz

  • Güncelleme: 12.09.2011 00:11
  • Okunma: 18435 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz Teşkilatı’nın Kavacık Talia’da düzenlemiş olduğu kahvaltıya katılan Muhtarlar dert yandı… Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, “Beykoz halkı fakir, Rayiç bedelle arazisini satın alamaz” dedi.
Beykoz halkı fakir, bunu alamaz

CHP’li Bayanların çoğunlukta olduğu sabah kahvaltısına bölge milletvekilleri, Müslüm Sarı, Kadir Öğüt ve Mahmut Tanal’in yanı sıra eski Bakan Mehmet Moğultay da hazır bulundu..

Konuşmasında; Beykoz’un sorunlarını yeniden hatırlamak amacıyla biraya geldiklerini ifade eden CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı olarak bölge sorunlarının çözümüne ilişkin kamuoyu oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti.

CHP Kadın Kolları Başkanı Nilgün Tübal ve Gençlik Kolları Başkanı Cansu Kabaoğlu’nun yönetim kurullarıyla birlikte katıldıkları sabah kahvaltısında konuşan,  Mahmut Tanal; “2B Yasası ne durumda, çıkacak mı çıkmayacak mı belli değil. Siyasal iktidar; kanun hükmünde kararnamelerle ülkeyi idare ediyor. Tabi ne isterlerse onu yapıyorlar. Yani tek kişilik bir lider ile bu ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar. Artık bu duruma bir dur demek gerekiyor. Artık meclisi çiftlik gibi yönetmelerine izin vermeyeceğiz. Ben siyasal iktidarı şikayet ediyorum. Bu duruma artık son vermek gerekiyor. Dertlerinizi dinlemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı…

Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, Göztepe Mahalle Muhtarı Ahmet Duran, Dereseki Köyü Muhtarı Yakup Özdemir, Kaynarca Köyü Muhtarı Nurettin Çırak, Bozhane Muhtarı Resul Kadıoğlu, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici ve Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç’ın da katıldığı sabah kahvaltısında Beykoz Muhtarlar Derneği Cavit Gül de bir konuşma yaptı.

Konuşmasında Beykoz’un mülkiyet problemine ilişkin yapmış oldukları çalışmaları yeniden hatırlatan Cavit Gül, sorununun çözümüne ilişkin daha önce dosya hazırlayıp Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve   diğer ilgililere bu dosyayı takdim ettiklerini kaydetti.

Beykoz halkı fakir bunu alamaz…

Hazırlamış oldukları dosyayı kahvaltıda kendisini dinleyen CHP’li vekillere de vereceklerini belirten Muhtar Gül, CHP’nin bu noktada iktidar çözüme zorlayarak destek vermesini istedi.

Muhtarlar olarak, Ankara ve Beykoz arasında mekik dokuduklarını söyleyen Gül, “AK Parti Milletvekili Nusret Bayraktar ile temas kurup konuştum. Dosya hazırladık ama arpa boyu kadar yol alamadık. Yani biz görevimizi yapıyor, bu uğurda büyük mücadele veriyoruz…

Artık 2B Yasası çıkmalı… 

Artık 2B Yasası çıkmalı… Rayiç bedelle satılacakmış. Beykoz halkı fakir bunu alamaz. Birileri gelir alır. O zaman ki durumu gelin görün. Onun için bu yasa makul ölçüler içinde çözülmeli.  

Riva Yolu, hafriyat yolu oldu… 

Riva yolu hafriyat yolu oldu, o kadar çok döküyorlar ki artık seviye yolu geçti. Buna dur demek gerekiyor. 350 dönüm yer dolmuş daha talep var. Yani dertlerimiz saymakla bitmez, daha çok derdimiz var…” ifadelerini kullandı…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Cavit Gül, Nagihan Akan, CHP

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz