Güncel

Beykoz halkı evlerinde esir kaldı

Beykoz halkı evlerinde esir kaldı
08.01.2017 15:04
| | |
12713

İstanbul genelinde kar yağışı bazı bölgelerde yavaşlarken Beykoz'da yoğun bir şekilde devam ediyor.

Cuma akşamından bu yana etkisine Beykoz'da yoğun bir şekilde hissettiren kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı 16.00 itibariyle 55 santimetreye ulaşırken, vatandaşlar özellikle ulaşım da güçlük çekiyor.

Büyükşehir Belediyesi'ne ait ekipler ana arterlerde kar küreme ve tuzlama çalışmaları için İstanbul genelinde yedi bin personel ve üç vardiya şeklinde çalışmalarını 24 saat boyunca devam ettirirken, Beykoz Belediyesi ara sokaklarda sınıfta kaldı. Yüksek kesimlerde vatandaşlar evlerinde mahkum kalırken, taksi durakları araç yetiştirmekte zorlanıyor. Toplu taşıma araçları ise rampalarda tuzlama ve küreme çalışmaları olmaması nedeniyle ulaşımda sıkıntılar yaşanıyor.

Vatandaşlardan Dost Beykoz'a şikayet yağmuru

Dost Beykoz üzerinden Beykoz Belediyesi'ne şikayetlerini ileten vatandaşlar özellikle yüksek kesimlerde çalışmaların çok zayıf olduğunu belirtti. "Belediyenin imkanları muhteşem ancak planlama sıfır karla mücadeleye Hastanelerden başlanması gerekirken kalp krizi geçiren hastayı taşıyan ambulansı Kavacık'ın göbeğinde hastanenin acil servisine alamıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda planlama 0" ifadelerini kullanan vatandaşlar belediye çalışanlarının hassas davranmadığını söyledi.

Okullar bir gün süreyle tatil edildi

Öte yandan İstanbul Valisi Vasip Şahin, sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamada ise İstanbul genelinde yaşanan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime bir (1) gün süre ile ara verildiğini açıkladı.

Vali Şahin Twitter üzerinden okulların tatil edildiğini şu ifadelerle duyurdu: "İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın(pazartesi) 1 gün süre ile ara verilmiştir."

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün Beykoz sınırları içerisinde kalan bağlantı yollarında da İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri nöbetlerine devam ediyor. Belirli aralıklarla küreme ve tuzlama çalışmalarına devam eden ekipler herhangi bir aksaklığa meydan vermemek için çalışmalarına devam ediyor.

Otoyollar üzerinde yoğun hava şartları nedeniyle araçlarını bırakmak zorunda kalan vatandaşlara ise İBB duyuru yapıyor. Ana yollarda çalışmaların tamamlandığını ve vatandaşlardan araçlarını çekmesini isteyen yetkililerin AKOM aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi'nin Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı çekicilerle de vatandaşlara destek olacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haber, Kar Yağışı, İstanbul Valisi, Vasip Şahin, Toplu Taşıma, Okullar tatil mi

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"